Neden Mikrofiber Bez Kullanmalısınız?

0

Mikrofiber bezler gün geçtikçe artık temizlikte çok daha fazla kullanılmaya başlandı. Sildiğiniz yüzeylerde tüy bırakmamasının yanı sıra bakterilerin %99’unu da temizlerler. Bunu bilmek bile mikrofiber bezleri kullanmak için en önemli neden olabilir.

Günlük yaşamı daha verimli hale getirmek için evlerdeki hemen hemen her şey teknolojik hale geldi. Kimyasal temizlik ürünlerinin yerini de doğal temizlik ürünleri almaya başladı. Durum böyleyken, siz hala normal temizlik bezi ve süngeri kullanmaya devam mı ediyorsunuz? Temizlik için kullanabileceğiniz 10 yiyecek

Normal temizlik bezleri ile sildiğiniz yüzeyler istediğiniz gibi temiz olmazlar, çünkü geride tüy bırakırlar ve bir süre sonra bakteri birikmeye başlar. Aynı şekilde süngerler de bakteri biriktirdikleri için sık sık değiştirilmeleri gerekir. Ve en önemlisi, kullanıldıkları alandaki bakteri tam olarak temizleyemezler. Evde yapabileceğiniz 8 temizlik ürünü tarifi

Hem tasarruf etmeniz hem de daha sağlıklı ve tam bir temizlik için mikrofiber bezler hayat kurtarıcı olabilir.

Mikrofiber bezler sildiğiniz yüzeylerde tüy bırakmazlar, kirleri hapseder ama bakterilerin %99’unu temizlerler. Yıkandığında da tekrar kullanıma hazırdır. Tüm bunlar onları vazgeçilmez yapabilir. Yıkayıp uzun süre her türlü temizliğiniz için güvenle kullanabilirsiniz. Tencere tutacaklarına derin temizlik nasıl yapılır?

Mikrofiber bezlerle neler temizlenebilir?

  1. Tezgah

Mutfakta herhangi bir şey döküldüğünde eliniz hemen kağıt havlulara gitmesin. Mikrofiber bezler ile kolaylıkla temizleyebilir, yıkayıp mutfaktaki diğer temizlik işleri için kullanmaya devam edebilirsiniz. Temizlik bittikten sonra, sadece bezi durulayın, kurumaya bırakın ve tekrar kullanmaya hazır olsun.

Bir kimyasal temizleyici kullanmak yerine, bu bezlerin benzersiz elyaf yapısı, bakterilerin % 99’unu sadece su ile alır. Mutfağınıza hoş bir koku vermek isterseniz, mutfak tezgahlarını limonla temizleyin, mutfağınız mis gibi koksun! Evinizin temizliği için doğal temizlik maddeleri

  1. Cam ve çerçeveler

Çizgisiz bir yüzey bıraktıklarından, mikrofiber bezler yansıtıcı yüzeylerde kullanmak için idealdir. Camları, çerçeveleri silebilir, ayları parlatabilir, buzdolabı kapağındaki parmak izlerini yok edebilir ya da ocaktaki yağ lekelerini temizleyebilirsiniz. Tüm bunları yaparken de hiçbir temizlik ürünü kullanmanıza gerek de yoktur. Cam hangi bezle nasıl silinmelidir?

  1. Süpürgelikler

Evinizin tamamen temiz olmasını istiyorsanız, süpürgelikleri de mikrofiber bezlerle kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Yine hiçbir temizlik ürünü kullanmanıza gerek olmadan.

  1. Banyo

Musluklar, duş başlıkları ve lavabolar oldukça çabuk kirlenirler. Banyo için ayrı alabileceğiniz mikrofiber bir bezle, banyonun her yerini temizleyebilir ve silebilirsiniz. Banyonuzu kolay temizlemek için küçük hileler

  1. Elektronikler

Dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları ve tabletler sürekli kullanımla oldukça kirli olabilir. Mikrofiber bezler hassas ekranlar için yeterince yumuşaktır, böylece onlara zarar vermekten endişe etmeden iyi bir silme işlemi uygulayabilirsiniz.

  1. Nereyi temizlemek isterseniz…

Mikrofiber bezlerin temizleyemeyeceği pek bir şey yok! Bunları tuvalet veya ocak gibi daha kirli yüzeylerde kullanmak garip gelebilir, ancak bu ekstra kirli yerleri temizledikten sonra bezi çamaşır makinesine atarak yıkamak bakterileri yok eder. Böylece onları tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Mutfak dolaplarının temizliği nasıl yapılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.