Parfüm Kokusundan Nasıl Kurtulunur?

0

Kadınlar en az 4000 yıldır koku alma şeklini değiştirmek için parfüm kullanıyorlar. Daha çekici bir kokuya sahip olmaya umuyorlar, ancak bazen bu tam gerçekleşmiyor. sizin sevdiğiniz bir kokuyu başkaları beğenmiyor olabilir. Parfüm kokularından kurtulmaya çalışıyorsanız, sorunu gidermenin birkaç yolu vardır.

Kıyafet üzerine parfüm
Giysiyi iki veya üç saat boyunca dışarıda havalandırın; güneş ışığı kokuyu azaltmaya yardımcı olacaktır. Durulama döngüsüne 1 bardak beyaz sirke ekleyerek giysiyi yıkayın. Beyaz sirke kokuları öldürür; ayrıca kumaşları yumuşatır, bu yüzden iki amaca hizmet eder. Evde yapılacak parfüm tarifleri

Giysiyi, kurutucuya kokulu bir kurutma kağıdı ile yerleştirin. Giysi makinede kurutulamıyorsa, tüm nem gidene kadar tekrar dışarı asın.

Bir kova suya 1 bardak karbonat tozu ekleyin ve koku devam ederse giysiyi içine yerleştirin. Ürünü gece boyunca kova içinde bekleterek iyice durulayın. Asarak kurutmaya dikkat edin.

Ciltte Parfüm
Karbonat tozu ve su ile bir hamur yapın ve cilde temiz bir bezle uygulayın. Nazikçe fırçalayın ve yıkamadan önce macunun en az 10 dakika beklemesini sağlayın. Parfümün kalıcılığı nasıl arttırılır?

Votka’yı temiz bir beze uygulayın ve etkilenen bölgeyi silerek temizleyin. Cildinizde beş veya 10 dakika bekletildikten sonra ılık sabunlu suyla yıkayın.

Eşit parçaları beyaz sirke ve zeytinyağını karıştırın ve içine temiz bir bez batırın. Bezi etkilenen bölgeye sürün ve ılık sabunlu suyla yıkamadan önce en az 10 dakika beklemesini sağlayın.

Havadaki Parfüm
Bir soğanı kesin ve bir su kabına koyun. Kaseyi gece boyunca bırakın ve kalan kokuları aldıktan sonra sabahları soğanı atın.

Kokuyu gidermek için odanın ortasına bir kase beyaz sirke veya karbonat tozu koyun. Greyfurt ve lavantalı parfüm yapımı

Kapıları ve pencereleri açın ve kokuyu havayı dışarı itmek ve ortamın havasını temizlemek için bir vantilatör kullanın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.