Ahşap Zemin Temizleyicisini Kendiniz Hazırlayın

0

Evinizde ahşap zemin varsa onları temiz ve parlak tutmak çok kolay değildir. Ahşap zeminler için son yıllarda yeni ürünler satılıyor. Bu yazımızda size çevre dostu ahşap zemin temizleyicisinin tarifini vereceğiz. Hazırlayacağımız bu temizleyiciyi ahşap zemin üzerine süpkün ve mendil ile silin. Böylece koyaya, süpürgeye ihtiyaç kalmayacaktır. Bu temizleyici ahşap zeminler üzerinde istenmeyen çizgiler veya mumlu bir kalıntı da bırakmayacaktır.

İlgili: Ahşap zeminler hakkında bilmeniz gereken 10 ipucu

İhtiyacınız olacak malzemeler:

1/2 su bardağı sirke

1 yemek kaşığı castile sabun

ispirto 1/4 su bardağı

2 su bardağı ılık su

Esansiyel yağ (isteğe bağlı)

Plastik sprey şişe

Huni

Yapılışı:

Ev yapımı ahşap temizleyici yapmak için malzemeleri toplayın. Sirke doğal temizleyicidir ve ahşap zeminleri yeniler. İspirto hızlı kuruma sağlayarak ahşap zeminler üzerinde çizgilerin oluşmasını önler ve temizin temizlenmesini sağlar.

İlgili: Ahşap zeminlerdeki çizik ve lekeler nasıl giderilir?

Tüm malzemeleri bir sper şişesinin içinde toplayın. Eğer isterseniz için içine sevdiğiniz uçucu esansiyel yağlardan 10-15 damla ekleyebilirsiniz. Böylece kokusunu da hoş bir hale getirebilirsiniz.

Malzemelerin üzerine yavaş yavaş sıcak su ekleyin. Ahşap temizleyiciniz artık hazırdır. Sadece ahşap zeminlerin üzerine püskürterek kullanabilirsiniz. Püskürtme sonrasında silerek ahşap zeminlerinizi temizleyebilirsiniz. Eğer geniş bir alanın temizleyecekseniz o zaman bu karışımı bir kovanın içine doldurun ve paspas yaparak kullanın. Tabi temizlenecek alan çok geniş ise o zaman malzemeyi iki veya üç kat fazla yapın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.