Parmak Arası Terlikler Nasıl Doğru Şekilde Temizlenir?

0

Parmak arası terlik, sıcak yaz günlerinde, plajda, yüzme havuzunda hatta kısa yürüyüşlerde giymek için mükemmeldir. Ancak onları doğru şekilde temizlemezseniz, bir süre sonra bakteri biriktirmeye başlayacaklardır.

Kauçuk ve plastik parmak arası terlikler, bakteriler için ideal bir ortamdır. Özellikle su seven bakteriler, parmak arası terliklerde çoğalarak cilt enfeksiyonlarına yol açabilir.

Parmak arası terlikleri uygun bir şekilde temizlerseniz hem kirlerden hem de bakterilerden kurtulabilirsiniz. Parmak arası terlik giymemek için 8 neden

Parmak arası terlikleri temizleme yöntemleri

Karbonat
Karbonat parmak arası terliklerin temizlenmesi için de kullanılabilir.

Parmak arası terliklerin kokusunu gidermek için, üzerine karbonat serpin ve 5-10 dakika bekletin. Sonra bir kasede 2 yemek kaşığı karbonatı biraz su ile karıştırın ve bir macun elde edin. Karbonat macunu ile parmak arası terliğinizin her yerini eski bir diş fırçası ile fırçalayın. Fırçalamanın ardından temiz su ile durulayın ve kurumasını bekleyin.

Karbonat, parmak arası terliğinizin temizlerken, dezenfekte edecektir. Her türlü ayakkabı nasıl temizlenir?

Bulaşık sabunu
Sıvı bulaşık sabununu suya karıştırın. Parmak arası terliğinizi temizlemek için, süngeri bu solüsyonla ıslatın ve terliğin her yerini süngerle ovalayarak temizleyin. Temiz su ile durulayın ve kurumaya bırakın. Koşu ayakkabıları nasıl doğru şekilde temizlenir?

Çamaşır makinesi
Parmak arası terliklerinizi temizlemek için zaman ayırmak istemiyorsanız, çamaşır makinesinde de yıkayabilirsiniz. Ancak, terlikleri makinede yıkamadan önce, onları yıpranmamaları için bir çamaşır torbasına koyun. Boş bir yastık kılıfını da çamaşır torbası olarak kullanabilirsiniz. Ev yapımı ayakkabı cilası tarifleri


Paylaş.

About Author

Comments are closed.