Paslanmaz Çelik Evye Nasıl Temizlenir?

0

Mutfak lavabolarının temiz olması her zaman çok önemlidir. Ancak çok sık kullanıldığı için temizliğini her zaman sağlamak ve pırıl pırıl olmasını sağlamak çok da kolay değildir. Çelik evyelerin, temizlenmesi için bir çok kimyasal içeren temizleyiciler bulunuyor. Eğer siz, kimyasallar kullanmadan paslanmaz çelik evyelere sahip olmak istiyorsanız, size önereceğimiz uygulamayı deneyebilirsiniz. Çok memnun kalacağınızdan eminiz.

İhtiyacınız olan malzemeler:

  • Sünger
  • Karbonat
  • Sirke
  • Limon veya portakal kabuğu
  • Zeytin yağı
  • Kağıt havlu

Yapılışı:

  1. Lavabo içinde bulunan tüm yiyecek atıklarını temizleyin ve durulayın. Sonra karbonat tozunu lavabonunun içine serpin ve dairesel hareketlerle bir sünger yardımıyla levyenin içini ovun. Karbonat, paslanmaz çelik levyeleri, çizmeden temizler.
  1. Ardından paslanmaz çelik levyenin içine sirke dökün. Levye içinde iri kabarcıklar çıkmaya başlayacaktır. Sirke, levye üzerindeki sert su lekelerini çıkarmaya yardımcı olacaktır. Sonra süngerle levyenin içine ovmaya devam edin. Yapacağınız bu uygulama, levyelerinizin giderlerindeki yemek kalıntılarını da alarak, kötü kokuların gelmesini önleyecektir.
  1. Giderlerinizin daha iyi kokması için limon ya da portakal kabuğu kullanmak mükemmel bir tercih olacaktır. Limon veya portakal kabukları aynı zamanda paslanmaz çelik levyelerinizin parlaklıklarının geri kazanmasını da sağlayacaktır. Bunun için narenciye kabuklarıyla levyelerinizi ovun.
  1. Son aşamada ise levyelerinize birkaç damla zeytinyağı dökün. Bir kağıt havlu ile paslanmaz çelik levyelerinizi ovun. En az bir hafta boyunca leyveleriniz pırıl pırıl ve tertemiz olacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.