Peruk Nasıl Doğru Yıkanır?

0

İster peruğu görünümünüzü değiştirmek için eğlenceli bir moda aksesuar olarak isterseniz saç dökülmesini gizlemenin bir yolu olsun, bakımı için uygun bir yıkama yapmanız gerekir. Peruklar dokularını ve cilalarını korumak için her 2 ila 3 haftada bir yıkanmalıdır. Sentetik ve insan saçı peruklara zarar vermemek için özel yöntemler kullanılarak yıkanmalıdır.

Sentetik Peruk
Geniş bir tarakla peruğu fırçalayın. Lavaboyu soğuk suyla doldurun. Bir kapak dolusu sentetik peruk şampuanı ekleyin. Sentetik peruğu suya batırın.

Peruk beş dakika bekletin. Saçı nazikçe sudan elle geçirin. Lavabonun suyunu boşaltın ve kalan şampuanı gidermek için perdeyi soğuk akan su altında durulayın. Sentetik saça bir havluya hafifçe bastırarak peruk kurutun.

İnsan saçı peruk
Peruğu bir peruk tarağıyla fırçalayın. Peruğu soğuk su altında durulayın.

İnsan saçı için özel olarak formüle edilmiş peruk şampuanı uygulayın. Şampuanı parmaklarınızla düz bir şekilde peruk içinde tarayın. Peruğu soğuk akan su altında durulayın.

İnsan saçı peruğu havlu ile hafifçe basarak kurulayın. Peruğu tamamen kurutmayın; hafif nemli kalmasına izin verin. Nemli peruğu şekil verin ve asarak kurutun.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.