Pişirme Matı Kullanıyor musunuz?

0

Pişirme matı veya fırın matı olarak geçen ve farklı maddelerden yapılan matlar yemek pişirmeyi sevenleri yakından ilgilendiriyor. Çünkü bu matlar mutfakta temizliği kolaylaştırıyor, size daha fazla vakit kalmasını sağlıyor. (reklam gibi oldu ama değil)

İşte pişirme matı kullanmanız için nedenler:

1. Temiz
Yemek sonrası temizlik yapmanın çok daha kolay olmasını sağlıyor. Pişirme matlarını, ızgaralarınıza, fırın tepsilerine, fırın tabanına hatta ocaklarınızın gözlerinin altına koyabilirsiniz. Mat kirlendiğinde kolay silinebilir ve sizi sıkışmış ve kurumuş kirlerden kurtarabilir.

2. Sıhhi
Parklarda ve kamp alanlarında ortak ızgara kullanılabilir peki bu ızgaraların nasıl temizlendiğini biliyor musunuz? kendi ızgara matınızı yanınızda götürün, sizden önce ızgarada kimin ne pişirdiğini önemsemeyin.

3. Çok yönlü
Bir pişirme matında hemen her şeyi pişirebilirsiniz. Biftek, krep ve hatta çırpılmış yumurta yapabilirsin!

4. Yıkanabilir
Pişirme matını tekrar tekrar tekrar kullanın! Sadece bunları bulaşık makinenizin üst rafına koyun veya sabunlu bir süngerle silin.

5. Güvenli
Bu matlar serttir ve 500 derece sıcaklığa kadar dayanabilir. Standart ızgaralar 300 ila 400 derece arasına kadar dayanır. Bu nedenle yanlışlıkla kırılan veya eriyen matlar için endişelenmenize gerek yoktur.

6. Sağlıklı
Pişirme matlarının yapışmaz yüzeyi, pişirirken ihtiyaç duyduğunuz yağ miktarını azaltabilir.

7. Lezzetli
Izgara yaparken, ızgara matı sebze sularını veya sosları etten uzak tutmaya devam edecektir. Bir yandan et pişirip, yanında sebzeleri soteleyebilirsiniz.

8. Uyarlanabilir
Pişirme matınızı herhangi bir boyuttaki pişirme yüzeyinde kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey doğru boyutlarda makasla kesmektir.

Izgara / Fırın Matın Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler
Yalnızca bulaşık makinesinin üst rafında yıkayın.

Direkt alev üzerinden KULLANMAYIN. (Ateşin üzerinde kullanmaktan çekinmeyin, sadece alevin mata değmediğinden emin olun!)

Pişirirken üst üste matlar KOYMAYIN.

Mata zarar verebileceğinden, metal aletler KULLANMAYIN.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.