Protez Diş Temizleyicisi İle Yapabileceğiniz 7 Şey

0

Diş protezlerini temizlemek için kullanılan temizleyiciler, protez temizlemek daha fazla işe yarar. Tıpkı karbonat gibi protez temizleyicisini de evde farklı işler için kullanabilirsiniz. Diş Protezi Temizleme Tabletleriyle Koltuk Temizliği

1. Klozet temizleyici
Klozetin içinde etkili bir temizlik yapmak istiyorsanız, kimyasal temizleyiciler yerine, klozetin içine 2-3 tablet protez temizleyici tablet atın ve 10-15 dakika bekletin. Ardından her zaman yaptığınız gibi fırçalayarak temizleyin.

2. Altın temizleyici
Altınlarınız kararmaya başladıysa, tekrar eski parlaklığını kazandırmak için, 1 bardak ılık suyun içine 1 protez temizleme tableti atın ve altınlarınızı da içine koyun. 20 dakika bekletin ve silerek altınlarınızı parlatın.

3. Saç fırçası temizleyici
Saç fırçaları çok fazla yağ ve kir toplar. Fırçalarınızdaki tüm yağı ve kiri temizlemek için, suyun içine bir adet protez temizleyici tableti koyun ve saç fırçanızı da suyun içine yerleştirin. 20 dakika beklettikten sonra fırçayı temiz su ile yıkayın ve kurulayın. Diş Protez Temizleme Tabletini Lavabonuza Koyun

4. Plastik kap temizleyici
Yemeklerinizi saklamak için kullandığınız plastik saklama kapları, zamanla yemeklerin rengini alabilir ve çıkarmak da çok kolay olmaz. Plastik kabı su ile doldurun ve içine de protez temizleyici tableti koyun. Bir süre bekletin, lekeler zorlu ise bir gece de bekletebilirsiniz. Ardından temiz su ile yıkarak temizleyin.

5. Küçük şişe ve vazo temizleyici
İçini rahatlıkla temizleyemeyeceğiniz kadar dar şişe ve vazoları temizlemek için de protez temizleyici kullanabilirsiniz. Şişe veya vazoyu ılık su ile doldurun ve içine de protez temizleyici tableti atarak bir süre bekletin. Protez temizleyici şişe veya vazodaki tüm kirleri temizler.

6. Kupa temizleyici
Kahve kupalarındaki kahverengi lekeleri çıkarmak için, kupayı ılık su ile doldurup, içine protez temizleme tableti koyun. Bir süre bekletin ve ardından temiz su ile durulayın. Drenaj ve borulardan gelen kokuyu gidermenin basit yolu

7. Drenaj temizleyici
Lavabo boruları tıkandığında, kimyasal açıcılar yerine, lavaboya bir bardak sirke ve 3 adet protez temizleme tableti koyun, birkaç dakika bekleyin. Ardından lavaboya ılık su boşaltın, borular tamamen açılacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.