Sadece Bir Buz Küpü İle Yapabileceğiniz 5 Şey

0

Buz küplerini sadece içeceklerinizi soğutmak için mi kullanıyorsunuz? Bir buz küpüyle, temizlik, bitki bakımı ve sabahları giyinmeyi çok daha kolay hale getirebilirsiniz.

Buz küplerini yiyecekler dışında farklı nerelerde kullanabilirsiniz?

  1. Giysi ve kumaşlardan sakız temizleyin

Kıyafetinize ya da herhangi bir kumaşa sakız yapıştıysa, bir buz küpüyle kolaylıkla sakızı çıkarabilirsiniz. Buz küpünü sakızın üzerine koyun ve sakız katılaşıncaya kadar bekletin. Çok kolay çıktığını göreceksiniz!

  1. Kıyafetlerinize hızlı ütü yapın

Yıkadığınız kıyafetlerin kurutucudan ütülenmiş olarak çıktığını hayal edin! Kurutucunuzu en sıcak ayara getirin ve kurutucuya koyduğunuz kıyafetlerin üzerine birkaç buz küpüne atın. Buz küpü kurutucuda buhar oluşturur, giysiler pürüzsüz ve ütülenmiş gibi kurutucudan çıkar.

  1. Koltuk izlerini yok edin

Koltuk, sehpa ya da masa ayaklarının halıda oluşturduğu izleri de buz küpüyle ortadan kaldırabilirsiniz. Halıdaki izin üzerine bir buz küpü koyun ve erimesine izin verin. Ardından, yeni gibi görünmesi için halıyı fırçalayın. Bu, kalın halılarda en iyi şekilde işe yarar. Ancak diğer halılarda da gözle görünür bir etki yapar.

  1. Pilavı ısıtırken kullanın

Tekrar ısınan pilav, yeni pişmiş kadar lezzetli olmaz ama tekrar ısıtarak tüketmek isterseniz buz küpü lezzetini artırır. Isıtacağınız pilavın içine, miktarına göre bir ya da birkaç tane buz küpü atın. Buz eriyince pirince nem verecektir ve eşit şekilde ısınmasını sağlayacaktır.

  1. Bitkilerinizi sulayın

Ulaşılması zor bir asma bitkinin ya da taşma eğilimi gösteren bir saksının içindeki toprağın üstüne birkaç buz küpü atarak sulama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.