Şekerlenmiş Bal Nasıl Çözülür?

0

Aldığınız bal uzun süre bekletildiği zaman şekerlenme yapabilir. Balınızın üzerine şeker kristalleri oluşabilir. Balı ilk aldığınız günkü haline getirmek istiyorsanız yapabileceğiniz iyi seçeneğiniz var.

Şekerlenmiş veya kristalleşmiş balı çözdürmek için uygulayabileceğiniz için yöntem sıcak sudur. Reçel Uzun Süre Şekerlenmeden Nasıl Saklanır?

Bal kavanozunuzu derin bir kabın içine oturtun. Ardından kabın içine sıcak suyu ilave edin. Suyun balı kavanozunun kapak kısmına kadar gelmesi gerekiyor.

Sıcak suyun içinde 5-10 dakika kalması halinde balınızın şekerleri çözülmüş olacaktır. Eğer istediğiniz gibi çözülmediyse o zaman bir kez daha aynı işlemi tekrarlayın.

Size önerebileceğimiz ikinci yöntem ise mikrodalgadır. Bal kavanozunu ağzı kapalı olarak yani kapağı kapalı olarak mikrodalga içine koyun ve 10 saniye kadar ısıtın. Baldaki şekerlenme veya kristalleşmenin ortadan kalktığını göreceksiniz. Ev Yapımı Bal Tereyağı

Ancak bu yönetm için kavanoz ve kapağın mikrodalgaya dayanıklı olduğundan enim olun. Aksi halde kavanozda patlama veya kapakta erime meydana gelebilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.