Sıcak Günlerde En İyi Sonucu Veren Temizlik İşleri

0

Evinizde yaptığınız temizlik her zaman istediğiniz sonucu vermeyebilir. Temizlenecek bazı eşya veya yerler güneşli havada temizlendiğinde en iyi sonucu verir.

İşte güneşin sıcak ışığını kullanarak temizlemeniz gereken yerler ve eşyalar…

1. Pencereler
Günün erken saatlerinde pencerelerinizi temizlemeyin. Böylece sıcak gün ortası güneşi sayesinde camlarınız kurudukça su izleri de kalmaz.

2. Pencere çerçeveleri
Camlarınızı temizlemek için zaman harcıyorsanız, pencerelerinizin her parçasını temizleyin, sadece camlarla temizliği sınırlandırmayın. Sıcak güneş ışığı temizliğinizin daha da iyi sonuçlar vermesini sağlar.

3. Çöp kutuları
Dışarıda tuttuğunuz çöp kutularını yıkayın. Yıkama ile çıkmayan lekeleri ve izleri fırçalayarak çıkarın. Sonra çöp kutularınızı doğal olarak dezenfekte edecek güneşte kurumaya bırakın.

4. Beyaz çamaşırlar
Beyaz çamaşırlarınızın daha da beyaz olması için yöntemler arıyorsanız, en doğal beyazlatıcı güneş ışığıdır. Beyaz çamaşırlarınıza makinede normal yıkama yapın ve sonra açık havada güneş ışığını tam olarak alması için asın.

Güneş ışığı, beyazlarınızı daha beyaz yapar ve çamaşırlardaki istenmeyen yoğun deterjan kokularının gitmesini sağlar.

Evde yapabileceğiniz 8 temizlik ürünü tarifi

5. Dış mekan mobilyaları
Dış mekandaki mobilyalar sürekli temizlenmez, o nedenle de çok kirli olmaları normaldir. Sıcak güneş ışığının olduğu bir günü seçin ve dış mekan mobilyalarınızı yıkayın ve bir bez ile kurulayın. Mobilya minderlerini de fırçalayarak temizleyin ve hepsini güneşte kurumaya bırakın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.