Sirke İle Fırçalar Nasıl Temizlenir?

0

Sirke, saç fırçaları dahil ev eşyaları için ideal ve ucuz bir temizlik maddesi olmasını sağlayan doğal antiseptik özelliklere sahiptir. Sirkenin yakıcı özellikleri bakterileri öldürebilir ve saç spreyi, köpük ve diğer şekillendirme ürünlerinin neden olduğu yapışkan kalıntıları gevşetebilir. Sirke içindeki saç fırçalarının temizlenmesi çok az çaba gerektirir.

Adım 1
2 bardak sıcak musluk suyu ve 2 bardak beyaz sirkeyi bir karıştırma kabına, küçük kovaya veya tencereye dökün. Bakterileri, baş biti ve zararlı mikropları öldürmek için suyun en az 80 derece olması gerekir. Beyaz sirkenin çok farklı kullanım şekli

Adım 2
Saç fırçanızın tutacağını tutun ve sirke solüsyonunu ısıttıysanız kıllı ucunu sirke karışımına daldırın. Başıboş kılları, kir ve yapışmış saç ürünlerini gevşetecek kadar fırçalayın, ancak fırçanızı eritecek kadar uzun değil. Musluktan su kullandıysanız, fırçanızı birkaç dakika boyunca güvenle daldırabilirsiniz.

Adım 3
Fırçanızı sirke çözeltisinden çıkarın. Tüyleri, kılları ve diğer kalıntıları parmaklarınızla veya bir tarakla temizleyin.

Adım 4
Sirke kokusunu gidermek için fırçanızı suyla yıkayın. Beyaz sirke nasıl kullanılır? Faydaları nelerdir?

Adım 5
Fırçanızı bir havluya yerleştirin ve kurumaya bırakın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.