Soğan, Limon Filesini Atmamanız İçin Çok İyi Bir Neden

0

Genelde çöpe atılan malzemeleri farklı işler için kullanmak atığı azaltmanın yanı sıra paranızın da cebinizde kalmasına yardımcı olur. Pazardan, marketten soğan, patates ya da limonu filesiyle aldığınızda, file de çöpe gider. Oysa ki, fileyi evde çok pratik bir amaç için kullanabilirsiniz.

Soğan, patates filesini çöpe atmayın, temizlik için kullanın. Meyve kabuklarıyla mucizeler yaratın

Tencere ve tavalardan çıkmayan yemek artıklarını temizlemek için kullanılan bulaşık telleri tencere ve tavalara zarar verir. Bulaşık teli yerine file kullanın!

File, zorlu kirleri çıkarmaya yardımcı olurken, tencere ve tavalara da zarar vermez.

Fileyi iki farklı şekilde temizlik malzemesi haline getirebilirsiniz. Soğan ve sarımsak kabuklarının faydalarını biliyor musunuz?

Birincisi;
Filenin bağlama noktaları olan üst ve alttan kesin. Ayrıca bir kenarını da boydan boya kesin. Düz hale gelen filenin üzerine ince, uzun süngeri yerleştirin. Süngeri file ile 2-3 kat sarın ve tam ortadan bir iplikle bağlayın. Süngerden taşan fazlalıkları kesin.

İkincisi;
Yuvarlar sünger kullanıyorsanız, filenin alt kısmına süngeri yerleştirin ve hemen üstünden iple bağlayın. Üstte kalan fazlalığı kesin.
Hazırladığınız file süngerlerle, tencere ve tavalardan zorlu kirleri kolaylıkla çıkarabilir, banyo fayanslarını ya da küveti ovmak için kullanabilirsiniz. Portakal kabuklarını atmayın, değerlendirin

File yüzeye zarar vermez, kirleri temizler ve tasarruf etmenizi sağlar!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.