Sprey Boya Lekesi Ciltten Nasıl Temizlenir?

0

Evde sprey boya ile boyama yaparken, özellikle ellerinizin boya olması yüksek ihtimaldir. Sprey boya lekesini ciltten temizlemek, diğer boya türlerine göre daha zor olabilir. Cildinize zarar verecek kimyasallar yerine, doğal malzemelerle boyayı kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Çoğu durumda, sprey boyayı cildinizden çeşitli yağ bazlı ürünlerle ile temizleyebilirsiniz. Bazen en iyi olanı bulmak için birden fazla yöntem kullanmanız gerekebilir.El temizleme jeli ile boya lekesi temizleme

Aşağıda sprey boya lekesini ciltten temizlemek için 5 farklı yöntemi bulabilirsiniz.

Bebek yağı
Temiz bir pamuğa biraz bebek yağı sürün ve boya lekelerini ovalayarak temizleyin. Bebekler için üretildiğinden cilde zarar vermez, sprey boya lekelerini etkili bir şekilde temizler.

Aynı etkiyi elde etmek için herhangi bir yağ kullanabilirsiniz. Giysilerden saç boyası lekesini çıkarmanın 7 yolu

Aseton
Aseton ile temiz bir pamuğu ıslatın ve boya lekelerini silerek temizleyin. Aseton, çeşitli su ve yağ bazlı boyaları çıkarabilen çok güçlü bir üründür.

Çay ağacı yağı
Pamuğun üzerine çay ağacı yağı damlatın ve boya lekelerinin üzerine sürerek temizleyin. Çay ağacı yağı doğal bir antiseptiktir ve boya lekelerini temizlemede etkilidir.

Çay ağacı yağının yanı sıra lavanta, biberiye, nane gibi yağları da boya lekelerini ciltten temizlemek için kullanabilirsiniz. Taze ceviz lekesi nasıl çıkar?

Mayonez
Pamuğa biraz mayonez alın ve lekelerin üzerine sürün. 2-4 dakika bekletin. Sonra boya lekelerini ovalayarak temizleyin. Mayonez herhangi bir yağ bazlı boyayı çözerek temizleyebilir.

Tereyağı
Pamuk ve tereyağ ile boya lekelerini ovalayarak temizleyin. Tereyağ, yağ bazlı sprey boyayı etkili bir şekilde çözer. Giysilerden boya lekelerini çıkarabilirsiniz

Ek ipuçları
Taze boyayı temizlemek daha kolaydır. O nedenle boya kurumadan cildinizden temizlemek en iyi sonucu verir.

Bütün uçucu yağlar son derece güçlüdür. Hassas bir cildiniz varsa, cildinizde kullanmadan önce esansiyel yağı seyreltin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.