Süper Ekinezya Ekstresi için Tarif

0

Ekinezya özü, mağazalarda kolayca bulunabilse de, sık sık kullandığınız zaman ucuz değildir ve bitkisel özler özellikle daha az pahalı olan markaların kalitesi veya olası kontaminasyonu konusunda hiçbir zaman emin olamayız. Kış aylarında sık sık grip olmamak için ekinezya ekstresi yapmanın tam zamanı ve yapımı gerçekten çok kolay.

Ekinezya bitkisinin her kısmı – yapraklar, çiçekler ve kökler – bir dizi faydalı biyoaktif bileşen içerir. Ekinezya köklerini hasat etmek için en uygun zaman, sonbahardır. Bitkiyi dikkatlice kazın, toprağın çoğunu sallayın ya da yıkayın ve bitkiyi bölümlere ayırın. Gelecek yıl tekrar büyümesi için üst kısımdaki tomurcukları toprağa atın. Bütün kökleri toplayın, tüm toprağı yıkayın ve birkaç saat kurumaya bırakın. Bu kökleri taze olarak kullanın veya doğrayın ve kuru, gölgeli bir alanda kurumasını sağlayın. Ekinezya yetiştirmeniz için 10 neden

Bu tarifin demlenmesi altı ay sürüyor, potansiyel olarak aktif bileşiklerin en geniş yelpazesini içerir. Süreci hızlandırmak için, sadece genç yapraklardan, sadece çiçeklerden ya da sadece köklerden ayıklama yaparak herhangi bir mevsimde özü hazırlayabilirsiniz. Bu daha hızlı yöntem, birçok biyoaktif bileşen içermez, ancak yine de yararlıdır.

MALZEMELER:

Votka (yüzde 40 alkol, yüzde 60 su)
Ekinezya yaprakları, çiçekleri ve / veya kökleri (taze veya kurutulmuş)

Yapılışı

İlkbaharın sonunda, seçeceğiniz cam kavanozu doldurmak için yeterince genç ekinezya yaprakları toplayın, bunları kaba doğrayın ve temiz, sterilize edilmiş bir kavanoza gevşek bir şekilde koyun.
Yaprakları votkayla örtün, kapağını kapatın ve kavanozu her gün karıştırılması için unutmayacağınız serin ve karanlık bir alana yerleştirin. Doğal Baharatlı (Balgam Söktürücü) Tarifi

Yaz aylarında, kavanozu doldurmak için ekinezya çiçek tomurcukları ve sadece açılmış çiçekleri toplayın, onları kaba doğrayın ve temiz, sterilize edilmiş bir kavanoza gevşek bir şekilde doldurun.
Yaprak ekstraktını süzün, yaprakları atın ve çiçekleri koyun. Çiçeklerin kaplanması için gerektiği kadar votka ekleyiniz.
Kapağı açın ve her zaman olduğu gibi sallayın.
Sonbaharda, kavanozu yarısını doldurmak için yeterli ekinezya köklerini kazın, yıkayın, doğrayın ve temiz, sterilize edilmiş bir kavanoza yerleştirin.
Gerektiğinde daha fazla votka ekleyerek, süzülmüş yaprak ve çiçek özü ile kaplayın.
Kapağı takın ve her gün sallayın.
Bir ay sonra Süper Ekinezya Ekstresi kullanıma hazırdır.
Süzün ve serin ve karanlık bir yerde saklayın. Grip ve soguk algınlığı için doğal antiseptik: Ekinezya Çayı

Notlar:

Kuru malzeme kullanıyorsanız, olabildiğince taze çicek de kullanın.
Aynı yöntemle herhangi bir zamanda sonbaharda taze kökler kullanarak ekinezya kök ekstresini sadece bir ay içinde yapabilirsiniz.

Doz: Başlamak için yetişkinler için iyi bir genel doz, soğuk algınlığı belirtilerini kontrol etmek , semptomların azalması ssağlamak için her dört ila altı saatte bir ev yapımı ekinezya ekstresinden bir çay kaşığı, çocuklara ise yarım çay kaşığı verin. Ödem Atan Bitki Çayı Tarifleri


Paylaş.

About Author

Comments are closed.