Takılarınıza Zarar Veren 6 Davranış

0

Bu davranışlar iyi bir takıyı mahvedebilir, ancak şaşırtıcı şekilde yaygın olarak yapılıyor. Yazımızı okuduğunuz zaman siz de bu hatalardan bazılarını yaptığınızı görebilirsiniz. İşte takılara zarar veren uygulamalarımız.

1. Alyansı Hiçbir Zaman Çıkarmama
Alyansını hiç çıkarmamış insanların sayısı çok fazla. Ancak bazı görevleri yerine getirirken alyansınızı çıkarmak ona zarar vermemek için önemlidir. Yüzüğünüzün daha hızlı kirlenmesine ve hatta hasara neden olabilir! İşte yüzüğünüzü çıkarmanız gereken zamanlar

Duşta – Sabunlardan, şampuandan ve diğer ürünlerden kalanlar, değerli taşlarınızı zamanla bulanık gösterebilir.
Temizlik Sırasında – Birçok temizlik ürününde mücevherlere zarar verebilecek solventler ve kimyasallar bulunur.
Yemek Yaparken – Yağ ve küçük gıda parçacıkları ve yüzüğünüzün aralarına girebilir.
Bahçede – Bahçe aletlerini sıkıca kavrıyorsanız, bilmeden yüzüğünüzü bükebilir.
Spor Salonunda – Ter burada temel sorun, çünkü tuz kararmaya yol açabilir.
Hazırlanırken – Saç spreyi, parfümler ve losyonlar kararmaya neden olabilir, bu yüzden hazır oluncaya kadar yüzüğünüzü takmamak en iyisidir. Takılarınızı temizleme ve parlatmanın kolay yolu

2. Takılarınızı korumamak
Herhangi bir çizik, donukluk veya gevşeklik fark ederseniz, mücevherlerinizi bakım ve tamirat için yakındaki bir kuyumcuya götürme zamanının iyi bir işaretidir.

3. Doğru Saklamamak
Kadife kaplı mücevher kutuları sadece şov için değildir Yastıklı ve astarlı bir mücevher kutusu, takmadığınız zamanlarda mücevherlerinizi saklamak için güvenli bir yer sağlar. İyi bir mücevher kutusu kolyelerinizin dolanmasını, küpelerinizin kaybolmasını ve elmaslarınızın diğer mücevherlerinizi çizmesini önler. Altın takılar nasıl temizlenir?

4. Düzgün Temizlememe
Mücevherleri temiz tutmak hoş görünmesini sağlar ve ömrünü uzatır. En kolay seçenek, profesyonel olarak temizlenmesini sağlamak için kuyumcuya götürmektir. Ancak kendi mücevherlerinizi kendinizde temizleyebilirsiniz!

5. Çok Sık Dokunmak
Elmaslar ve diğer değerli taşlar toz, kir ve vücut yağı için mıknatıs gibi davranır. Yani onlara ne kadar çok dokunursanız o kadar kirlenir! Mümkün olduğu kadar taşlı yüzüklerinizi taşından tutmayın. Taşınız donuk görünebilir. Pırlantanıza eski parlaklığını kazandırın

6. İncilerinizi Takmamak
İnciler, pırlanta ve diğer değerli taşların aksine, aslında vücudumuzun doğal yağlarıyla temas etmekten yararlanırlar. Cildimizdeki doğal yağlar, incilerin parlak görünmesini sağlar, bu yüzden güzel görünmelerini sağlamak için düzenli olarak kullanın!


Share.

About Author

Comments are closed.