Televizyon Ekranını Temizlemek İçin 5 Kolay İpucu

0

Televizyon ekranları elektriklenme nedeniyle çok fazla toz toplar. Eğer temizlemek için doğru yöntemi kullanmazsanız ekrana zarar verebilirsiniz. Bu yazıda televizyon ekranlarını temizlemek için 5 farklı pratik bilgi bulabilirsiniz.

Televizyon ekranlarını, sadece yumuşak, kuru ve mikrofiber bezle temizlemeniz gerekir. Ancak bu yeterli değilse, ekrana zarar vermeyecek aşağıdaki ipuçlarından faydalanabilirsiniz. Ekrandaki küçük çizikleri giderme yöntemi

1. Sirke
Önce tozları temizlemek için ekranı kuru bir mikrofiber bezle hafifçe silin. Eşit miktarlarda su ve beyaz sirkeyi karıştırın. Bezi sirkeli suda ıslatın ve iyice sıkın. Televizyon ekranını ıslak bezle, ardından da kuru bir bezle iyice silin.

2. Cam temizleyicisi
Cam temizleyicisini yumuşak bir bezin üzerine püskürtün ve ekranı silin. Sonra tekrar yumuşak kuru bir bezle silerek ekranı tamamen kurulayın. Televizyon ekranına asla doğrudan bir şey püskürtmeyin!

3. İzopropil alkol
Ekranı yumuşak bir bezle silin. Eğer ekranda lekeler varsa, eşit miktarda su ve izopropil alkolü karıştırın. Pamuklu bezin köşesini karışıma batırın, fazla sıvıyı sıkın ve ekrandaki lekeleri silin. Yine yumuşak kuru bir bezle silerek temizlik işini bitirin. Bilgisayar ekranı nasıl temiz kalır?

4. Hazır temizleyiciler
Televizyon ekranındaki lekelerden doğal yöntemlerle kurtulamazsanız, bu tür ekranlar için özel olarak hazırlanmış ürünlerden satın alabilirsiniz.

5. Vazelin
Televizyon ekranınızda çizikler varsa, vazelinle çizikleri yok edebilirsiniz. Bir parça pamuğa az miktar vazelin koyun ve hafifçe çiziklerin üzerine sürün.


Share.

About Author

Comments are closed.