Temizlik Mendillerinin Kullanılması Riskli 7 Alan

0

Ttüm yüzeyler için temizleyici olan mendiller ülkemizde de ilgi görüyor. Bu mendiller yüzeyleri hem temizliyor hem de dezenfekte ediyor. Bütün bu özelliklerine rağmen bu temizlik mendillerini kullanmamanız gereken alanlar var. İşte bu alanlar…

Asla cildinizde kullanmayın
Bu çok açık görünebilir ama önemli bir şey: Mendilleri bebek bezi mendilleri veya kişisel temizlik veya temizlik için kullanmayın. Bu medillerin sterilize eder ancak kesinlikle insan derisini değil. Evde temizlik mendilleri nasıl yapılır?

Boyasız ahşap üzerinde kullanmayın
Boyanmamış ahşap gözenekli olduğundan, bu mendilleri kullanmamalısınız.

Emici yüzeylerde kullanmayın
Ayrıca bitmemiş, açık, boyasız, cilalanmamış veya aşınmış yüzeylerde kullanmaktan kaçınmalısınız. Halıyı mendillerle de temizlemekten kaçının, çünkü temizlik maddesini kumaştan çıkarmanız gerekir.

Oyuncaklar ve yiyecekle temas eden yüzeyleri suyla durulamayı unutmayın
Gripten sonra, çocuklarınızın oyuncaklarını sterilize etmek akıllıca bir fikir olabilir. Fakat daha sonra onları temiz suyla durulamayı asla unutmayın, çünkü küçük çocuklar her şeyi ağızlarına koyma eğilimindedir. Sofra takımı, bardaklar ve hatta musluklar gibi yiyecekle temas eden yüzeyler için de aynı kural geçerlidir.

Onları belirli metallerde kullanmaktan kaçının
Temizlik maddeleri metallerle negatif etkileşime girip parlaklıklarını giderebilir. Bakır, alüminyum veya diğer cilalı yüzeylerde bu mendillerin kullanılmaması öneriliyor. Islak mendili nerelerde kullanmamalısınız?

Kullanma Talimatlarını okuyun
Birçok mendilin yüzeyleri sterilize etmede etkili olması için, yüzeyin dört dakika boyunca görünür şekilde ıslak kalması gerektiğini biliyor muydunuz? Bu çok önemli bilgi, kutunun yanındaki talimatlarda yazıyor! Evinizi temizlerken antiseptik iddialarından tam anlamıyla yararlanmak için açıklamalarını okuyun.

Test etmeden tam güç kullanmayın

İlk önce temizlemek istediğiniz alanı test etmeden tam güç kullanmayın. Özellikle kumaş bulunan alanlarda renk değişimine neden olabilir.


Share.

About Author

Comments are closed.