Tesisatçı Çağırmadan Önce Giderlerinizi Açın

0

Evinizdeki küçük tesisat sorunları için hemen bir tesisatçı çağırmanıza gerek yok. Ne de olsa, tesisatçıya para ödeyeceksiniz önce siz sorunları gidermeye çalışın olmazsa tesisatçı çağırırsınız.

Tıkanmış Boruları Temizleme
Tıkanıklıkları temizlemek için tonlarca kolay yöntem var, ancak burada en etkili olduğunu belirlediğiz birkaç çözüm önereceğiz. Tıkanan giderler nasıl açılır?

Sıcak su
Tuvalete bir litre sıcak su dökmek, tıkanmış bir tuvaleti açmak için tek ihtiyacınız olan şey olabilir. Suyun ısısı tıkanıklığın çözülmesine yardımcı olur ve suyun bir yükseklikten dökülme gücü onu yerinden açabilir.

Kabartma tozu ve sirke
Kabartma tozu ve sirke karıştırıldığında reaksiyon oluşur. Bu tıkanmaları giderebilir. Yarım bardak karbonat tozu ve yarım bardak sirkeyi dökün. Biraz sıcak su ekleyin ve suyun gerçekten hareket etmeye başladığını göreceksiniz. Giderlere asla atmamanız gereken 9 şey

Yavaş Tahliyeleri Hızlandırma
Bazen bir boru çok tıkanmaz, fakat eskisi gibi boşaltma yapmaz. (Duş alırken su seviyesi ayak bileği yüksekliğindedir!) Sofra tuzu, yavaş bir tahliyeyi gidermek için kolay bir yol olarak kullanabilirsiniz!

Gidere bir litre sıcak su dökerek başlayın, tamamen geçmesine izin verin. Ardından, yarım fincan sofra tuzu serpin. Son olarak, tahliye edilen tuzu bir başka ılık suyla karıştırın. Tuzun aşındırıcı etkisi, borunun kenarlarındaki kalıntıları gevşetmeye yardımcı olacak ve sıcak su her şeyi temizleyecektir! Gider ve borulardan gelen kokuları gidermenin yolları

Taşan Tuvalet
Tıkanmış bir tuvaletten daha kötü bir şey olamaz. Herhangi bir tıkanma temizleme yöntemine devam etmeden önce birkaç basit önlem alarak taşmayı önleyebilirsiniz.

Tuvaletin tankına ulaşarak başlayın ve suyun depoya girmesini sağlayan kanadın kapalı olduğundan emin olun. Tankı kapatıldıktan sonra, tuvalete giden hortumun duvarınızla birleştiği konumu bulun (genellikle sol taraftaki tuvaletin arkasında). Düğmeyi sağa doğru çevirin; Artık tuvaletinizin taşma tehlikesi olmadan güvenle kullanmanız mümkün olacak.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.