Tıraş Kremini Kullanmanın 13 Farklı Yolu

0

Tıraş kremini sadece tıraş için kullanıyorsanız, bu farklı kullanım alanlarını da öğrenmek isteyebilirsiniz.

Tıraş kreminin ipeksi, sabunlu dokusu, hem eğlenceli hem de pratik olmak üzere birçok şey için onu mükemmel bir ürün yapar. İşte tıraş kremini kullanmanın farklı farklı yolları…

1. Ayaklardaki ölü deriden kurtulun
Tıraş kremi ile ipeksi yumuşak ayaklara sahip olabilirsiniz. Tıraş kremi ve gargarayla sert ve kuru cildi yumuşatabilirsiniz. Ayaklarınızı iyice yıkayın ve temizleyin. Ayağınıza biraz tıraş kremi sürün. Gargara eklediğiniz ılık suyla havluyu ıslatın ve tıraş kremi sürdüğünüz ayağınıza sarın. 30 dakika sonra, tıraş kremini temizlemek ve ayağınızı ovmak için aynı havluyu kullanın. Ayağınızı son olarak nemlendirin.

2. Tıraş kremi ile güneş yanığını yatıştırın
Tıraş kremini yanık alanlara sürün, hızlı ve sakinleştirici bir rahatlama sağlayın.

3. Menteşe gıcırdamasını durdurun
Kapı menteşeleriniz gıcırdıyorsa, menteşelere tıraş köpüğü sürün ve bu can sıkıcı soruna son verin.

4. Mücevherleri temizleyin
Evde mücevherleri temizlemenin birçok yolu var ama en kolaylarından biri tıraş kremi kullanmaktır. Bir kaseye koyduğunuz mücevherlerinizin üzerine tıraş kremi dökün. Ovalayın ve 10 dakika bekleyin, ardından durulayın ve temizleyin. Mücevherlerinizi ne kadar lekesiz hale getirdiğine şaşıracaksınız.

5. Çocuklar için tıraş köpüğü
Tıraş kremini çocuklarınız için eğlenceli hale getirebilirsiniz.  Tıraş kremine birkaç damla yiyecek boyası ekleyin ve köpüğü çocukların seveceği yeni bir boya şekline dönüştürün. Banyo suyunda ya da kağıt boyamak için kullansınlar.

6. Ellerinizdeki yağ ve boya lekelerini çıkarın
Araba tamiri ve boya yapmak gibi nedenlerle elleriniz yağ ve boya olduysa, sabun yerine tıraş kremi kullanabilirsiniz. Tıraş kremi, ellerinizdeki lekeleri kolayca çıkarır.

7. Paslanmaz çelikleri parlatın
Tıraş kremi kullanarak paslanmaz çelik eşyalarınızı parlatabilirsiniz. Temiz bir beze tıraş kremi koyun ve mümkün olabildiğinden daha fazla parlamasını sağlamak için paslanmaz çelik eşyalarınızı silin.

8. Camların buğulanmasını önleyin
Gözlük camlarının buğulanmasını önlemek için tıraş kremi kullanın. Gözlük camlarına biraz tıraş kremi sürün ve 5 dakika bekletin. Ardından ılık su ile yıkayın ve kurulayın.

9. Halıdaki lekeleri çıkarın
Tıraş kremi için bir başka harika kullanım da halı lekelerini gidermektir. tıraş kremi, halıya derinlemesine sızarak, lekeyi çıkarmaya yardımcı olur. Doğrudan lekeye uygulayın, sonra kağıt havluyla temizleyin.

10. Doğal saç köpüğü olarak kullanın
Tıraş kremi, saç köpüğüne doğal bir ikame olabilir. Elinize küçük bir miktar tıraş kremi alın ve köpük gibi saçınıza şekil vermek için kullanın.

11. Süet ayakkabıları temizleyin
Süet ayakkabılarınızı temizlemek için, lekeli alana bir miktar tıraş kremi sürün ve ovarak temizleyin.

12. Fırınınızı temizleyin
Fırının içindeki lekeleri çıkarmak için idealdir. Bir süngere biraz tıraş kremi koyun ve fırının içindeki lekeleri ovalamak için kullanın.

13. Oje hatalarını temizleyin
Tırnaklarınıza oje sürerken, tırnak etlerinize de oje bulaştıysa, tıraş kremi ile oje fazlalıklarını temizleyebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.