Tost Makinesi Nasıl Temiz Kalır?

0

Tost makineniz her seferinde ekmek, yağ, peynir ve benzeri besinler yüzünden kirleniyor mu? Bilhassa ızgaraların arasını temizlemekten yorulduysanız, çizildiğini görmekten sıkıldıysanız makinenizi temiz tutmak için birden fazla alternatifiniz bulunuyor.

Tost Makinesinde Pişirme Kâğıdı Nasıl Kullanılır?

Tost makinesi kullanımında en büyük sorun, devamlı temizlemek zorunda kalmak. Bunun önüne geçebilmek için tostunuzu pişirme kâğıdı ile pişirebilirsiniz. Tost makinesinin iç kısımlarının üstüne ve altına yağlı kâğıt serin. Daha sonra ısınmasını bekleyin. Kâğıdı işiniz bittiğinde atabilirsiniz. Böylece tost makinesi kirlenmeyecektir. Patates tostu tarifi

Tost Makinenizin Üzerini Nasıl Temiz Tutarsınız?

Tost makinesinin üzerini temiz tutmanın yollarından biri de yağ kullanmaktır. Tost yapmadan önce makineyi ısıtın daha sonra ızgara kısmının hem altına hem üstüne yağ sürün. Böylece ekmek de diğer besinler de yapışıp kalmayacaktır.

Kullanacağınız yağın sıvı yağ ya da margarin olması önemli değildir. Fakat margarin kullanırsanız bir miktar ekmek üzerine de sürebilirsiniz. Böylece ekmeğin yapışmasının önüne daha rahat geçersiniz.

Alüminyum Folyo Tost Makinesini Temiz Tutabilir mi?

Tost makinesi üzerine uzun ızgaralar yerleştirilir. Bu uzun ızgaralar, çıkarılabilir plak şeklinde dizayn edilmiştir. Temizlemek için bile olsa devamlı çıkarıp takma işlemi, makinenin bozulmasına neden olabilir. Bu yüzden her ızgara üzerine aynı boyutta alüminyum folyo kesip yerleştirebilirsiniz. Izgaradan birkaç cm daha uzun olursa alt kısmına sıkıştırırsınız. Böylece kaymasına da engel olmuş olursunuz. Alüminyum folyo, iki kullanımda bir değiştirildiğinde hem makine temiz kalır hem de kullan at yöntemiyle rahat edersiniz. Tost makinesinde waffle yapımı

Tost Makinesinin Temiz Kalmasının Yolları

Pişirme kâğıdı ya da yağlı kâğıt yöntemi dışında, tost makineleri için alüminyum folyo kullanılmakta.  Bu tekniklerden başka makinenizin temiz kalmasını ya da çizilmesini istemiyorsanız sadece kullandığınız an silmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Eğer makineyi kullanıp bir kenara bırakırsanız üzerindeki besin artıkları, yağlar kuruyup kalacaktır. Temizlemek için de tel ile ovmanız gerekecektir. Bu işlem ne yazık ki makinenin çizilmesine neden olur.

Tost makinesini kullandıktan sonra hala henüz ılıkken bulaşık süngeri ile güzelce temizlerseniz temiz kalacaktır. Bekletme sadece kirlerin kalıcı olmasını sağlar haliyle temiz bir makine kullanmanız zor olur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.