Tozları Almak Için Tek Kullanımlık Islak Mendil Yapabilirsiniz

0

Toz almak sinir bozucu bir iştir. Her gün toz alırsınız ama yine bakarsınız ki yine aynı yerler tozlanmış. Şimdi size toz almak için evinizinde veya işlerinizde kullanabileceğiniz tek kullanımlık ıslak mendil yapımını anlatacağız. Çevre ve bütçe dostu bu ıslak mendiller ile toz almak sizin için büyük kolaylık olacak ayrıca keyifli hale gelecek.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

1 su bardağı toz sprey

Küçük kase

Bir limon kabuğu

4 ila 5 dal biberiye (isteğe bağlı)

4×4 santimlik pamuk kumaşlar

Ağzı kapanan cam kap

Yapılışı:

Bir fincan toz spreyi küçük bir kasenin içine koyun. Eğer toz sprey kullanmak istemiyorsanız ya da toz spreyin iyi karışmayacağından endişe ediyorsanız o zaman bu karışımı kendiniz yapın. 1.5 su bardağı sunun içine 1.5 su bardağı beyaz sirke koyun.

Sıvı hazırladıktan sonra bir limon kabuğunu kesin. İsterseniz bir miktar da taze narenciye kokusu ekleyebilirsiniz. Yine tercihinize bağlı olarak uçucu yağlardandan da birkaç damla ilave edebilirsiniz. Doğal bir antibakteriyel olması sebebiyle taze biberiye yapraklarından da ilave edin. Ayrıca biberiyenin çok hoş kokusu evinizi de ferahlatacaktır.

Bu karışımın içine pamuklu bezlerinizi koyun. Pamuklu bezlerinizi daha önceden 4 santin kare olacak şekilde kesmiş olmanız gerekiyor. Tüm bezleri bu karışımı içine batırın ve çıkartarak sıkın. Üzerinde fazla sıvı kalmaması gerekiyor. Bu mendilleri ağzı kapalı bir kavanoza koyun. Mendilleri yerleştirirken istediğiniz halinde limon kabukları ve biberiye dallarını da mendillerin arasına koyun. Böylece her ikisinin kokusu mendillere iyice nüfus edecektir.

İhtiyacınız olması halinde içinde bir tane çekin ve kullanın. Kavanoz içindeki ıslak mendillerin kurumaya başlaması halinde ise üzerine biraz su sıkabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.