Tüller Nasıl Daha Beyaz Olur?

0

Pencerelerin en güzel süsü olan perdeler aynı zamanda en kolay kirlenebilen özelliğe sahiptir. Birçok faktörde tül perdelerin sararmasına ve kirli bir görüntüde olmasına neden olur. Bu sebeple birçok bayan için perdelerinin bembeyaz görünmesi oldukça önemli iken, çeşitli püf noktaları ile nasıl perde beyazlatılacağının da arayışı içindedirler.

Tülleri Beyazlatmak İçin Nasıl Yıkamak Gerekir?

Çamaşır makinesinde tül perdeleri yıkamak oldukça kolaydır, ancak zamanla makineden gri tonlarında perde çıkarmak titizliğe önem veren her bayanı rahatsız etmektedir. Bu noktada perdeleri tek tek makineye atarak yıkamak deterjanın kirlere ve sararan kısımlara daha iyi etki etmesini sağlayarak beyazlamasını sağlar. İki perdeyi aynı anda çamaşır makinesine atarak bembeyaz olmasını beklemek oldukça zordur. Deterjanın yetersiz gelme ihtimali ve perdelerin makinenin içinde yeterinde hareket edememesi tüllerin özensiz bir yıkama ile makineden çıkmasına neden olur. Tül perdeler nasıl yıkanır?

Bulaşık Makinesi Tableti İle Tül Perde Beyazlatma

Son günlerde tül beyazlatma konusunda en sık rastladığımız yöntemlerden biri de çamaşır makinesinde bulaşık makinesi tableti kullanmaktır. Özellikle evinde soba olan ya da sigara içen kişilerin sararmış olan tüllere birebir olan bulaşık makinesi tableti, gözle görülür şekilde tüllerin beyazladığını görmeyi sağlamaktadır. Her zamanki tül perde yıkama derecesine makineyi ayarladıktan sonra perde ile birlikte bir adette tablet atarak sonucu bizzat kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Kendini temizleyen perdeler kullanışlı mı?

Toz Şeker İle Tül Perde Beyazlatma

Tül perde beyazlatma ile toz şeker arasındaki bağlantı pek çok kişiyi şaşırtmış olabilir, ancak tül perde yıkarken perdelerin üzerine iki kaşık toz şeker eklemek perdelerin bembeyaz olmasını sağlamaktadır. Deneyen pek çok bayanın memnun kaldığı bir yöntem olarak toz şeker tülleri beyazlattığı kadar parlamalarını da sağlamaktadır. Son derece kolay ve ekonomik bir tül perde beyazlatma yöntemi ile tüllerin ilk günkü beyazlığına kavuştuklarını görmek keyif verici olacaktır. Evinde toz şeker bulamayanlar küp şeker ile de aynı sonucu elde edebilirler. Özellikle tül perdelerde en sık yaşanan düğme şeritlerinin kararması toz şeker ile yıkandığında mutlaka farkın hissedilmesini sağlayacaktır. Jaluzi perdeler nasıl temizlenmeli?

Sirke İle Tül Perde Beyazlatma

Evde doğal yollarla temizlik denince artık pek çok kişinin aklına sirkenin gelmesi kaçınılmaz olmuştur. Lekelere karşı sahip olduğu faydalı içeriği ve etkili dezenfektan özelliğinin yanı sıra tüllerin beyazlaması içinde sirke rahatlıkla kullanılabilir. Deterjan gözüne bir miktar sirke koyarak tülleri yıkamak sonucun inanılmaz olmasını sağlıyor. Tül perdeler nasıl ütülenmeli?

Sirkenin aynı zamanda sentetik özellikli kumaşları yumuşatma özelliğinden de yararlanarak hem beyaz hem yumuşacık tüllere sahip olmak mümkün olacaktır. Çamaşır makinesinde sirke kullanmak istemeyenler büyük bir leğen içinde tüllerini bir süre sirkeli suda beklettikten sonra çamaşır makinesinde yıkayabilir. Büyük ölçüde aynı sonucu alabilecekleri bu yöntem deterjan gözüne sirke koymaya nazaran zahmetli olsa da elde edilecek sonuca değer niteliktedir. Evinize perde yaptırırken dikkat etmeniz gereken 6 nokta


Paylaş.

About Author

Comments are closed.