Tuvalete Asla Atılmaması Gereken 13 Şey

0

Tuvalete atıp üzerine sifon çektiğiniz her şeyin sorun yaratmadan gideceğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Tuvalete atılan tuvalet kağıtları bile zaman zaman size sorun çıkartabilirken, atılan başka şeylerin tuvaletinize neler yapabileceğini bir düşünün!

Evdeki sinir bozucu şeylerin başında tıkanan tuvalet gelir. Çoğu zaman da kendi çabalarınız fayda etmez ve bir tesisatçı aramak zorunda kalırsınız. Hal böylerken, tuvalete attığınız her şeye dikkat etmeniz gerekir.

Tıkalı bir tuvalet sorunuyla boğuşmak istemiyorsanız, aşağıdaki tuvalete asla atmamanız gereken şeylere bir göz atın.

1. Bebek mendili
Kullanılan bebek mendilleri, tuvalet kağıtları gibi giderde parçalanmazlar ve bir süre sonra tıkanıklığa neden olurlar.

2. Pamuk, kulak çubukları ve pedler
Makyaj temizleme pamukları, kulak çubukları ya da sizin gün içinde temiz ve ferah hissetmenizi sağlayan ped gibi ürünler, tuvalet borularını tıkarlar.

3. Regl ürünleri
Regl dönemlerinde kullanılan tampon ve pedler, suyu emerek genişlerler. Bu nedenle asla ve asla tuvalete atılıp üstüne sifon çekilecek şeyler değillerdir. Eğer bir tıkanıklığa neden olurlarsa, kesinlikle bir tesisatçı çağırmak zorunda kalırsınız.

4. Prezervatifler
Prezervatifler de aynı şekilde suda parçalanacak şekilde tasarlanmamışlardır, bu nedenle tuvalet giderlerinde tıkanmalara neden olabilirler.

5. Çocuk bezi
Bebek bezleri, tuvalete atılamayacak kadar büyük olsalar da, bunu başaranlar da var. Çocuk bezlerinin tuvalete atılması kesin tıkanıklık nedenidir.

6. Diş ipi
Diş ipleri, küçük ve incedir ama borularda bir ağ görevi yapabilir ve tuvalete atılan her şeyi tutabilirler.

7. Kağıt Havlu ve mendiller
Kâğıt havlu ve kağıt mendillerin tuvalet kağıdından farklı olmadığını düşünebilirsiniz, ancak tuvalet kağıdından farklıdırlar ve tuvalet kağıda kadar kolay suda çözülemezler.

8. Sigara izmaritleri
Tuvalete atılan sigara izmaritleri de giderlerde birikerek tıkanıklığa neden olabilirler.

9. Saç
Diş ipi gibi, saç da giderlerde ağ oluşturabilir ve tıkanıklığa neden olabilir.

10. Sakız
Sakız da suda çözülebilen bir madde değildir ve borulara yapışarak tıkanıklığa sebebiyet verebilir.

11. Yağ
Mutfakta kullandığınız kızartma yağı gibi yağları da gidere boşaltmamalısınız. Yağ, soğuduğunda katılaşır ve giderlerde tıkanıklığa neden olur.

12. Balık
Akvaryum balıklarınız öldüğünde onları tuvalete atıp üzerine sifon çekmeyin. Balıklar, suda dağılmazlar ve borularda tıkanmaya neden olurlar.

13. Çamaşır suyu
Tuvaletinizi temizlemek ve dezenfekte etmek için çamaşır suyu kullanmak yerine sirke kullanabilirsiniz. Çamaşır suyu size de zarar verebilecek kimyasallarla doludur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.