Tuvaleti Gargara İle Temizleyebilirsiniz

0

Gargara, diş fırçalamaya ek olarak ağız bakımı için kullanılır. Dişleri güçlendirir, günlük diş temizliğini destekler ve nefesi tazeler. Ama gargarayı temizlik için de kullanabilirsiniz. Hem de tuvaleti temizlemek ve parlatmak için…

Gargaranın antibakteriyel özellikleri birçok ev işi için mükemmeldir.

Tuvalet temizliği
Tuvalete biraz gargara dökün ve tuvalet fırçasıyla fırçalayın. Daha sonra tuvaleti temiz su ile yıkayın. Tuvaletiniz bakterilerden arınır, parlar ve temiz kokar.

Banyo temizliği
Gargarayı ılık suyla seyreltin ve bir beze dökün. Aynaları, lavaboları ve fayansları temizlemek için bu karışımı kullanın. Banyonuzun daha önce hiç olmadığı gibi parladığını görebilirsiniz.

Diş fırçalarının temizliği
Dişlerinizi temizlediğiniz diş fırçalarının da temizliğe ihtiyacı olduğunu unutmayın. Banyonun içindeki nem ve sıcaklık, fırça üzerinde birçok bakteri üremesine neden olabilir. Bir miktar gargarayı bardağa koyun ve diş fırçanızı birkaç saat gargara içinde bekletin.

Ekran temizliği
Gündelik hayatımızda, akıllı telefonlar, bilgisayar ve tabletler gibi birçok elektrikli cihaza dokunuyoruz. Tüm bunların ekranlarını temizlemek için gargara mükemmel bir üründür. Bir damla gargarayı beze damlatın ve ekranları temizleyin.

Çiçekler
Çiçeklerin ömrünü uzatmak için güzel bir ipucu! Vazodaki suya bir miktar gargara ekleyin. Garip gelebilir, ama bu ferahlatıcı sıvının sadece birkaç dalması, çiçeklerin daha uzun süre taze kalmasını sağlar. Bir litre suya iki yemek kaşığı ekleyebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.