Tuvaleti Temizlerken Unuttuğumuz Bölümler

0

Tuvalet temizliği evimizde her gün temizlememiz gereken yerlerden biri. Çünkü bakteriler var. Ancak tuvalet temizliği denildiğinde akla klozetin içi ve ışının temizlenmesi geliyor. Oysa temizlik bunla sınırlı değil. Klozetten çok daha fazla bakteri barındıran başka yerler var ve genellikle ihmal ediliyor. Tuvalet fırçasını doğru temizliyor musunuz?

Genel tavsiye, en az haftada bir kez tuvaletteki klozetin içini, dışını ve onu saran tüm banyonun temizlenmesidir. Ayrıca, tuvaleti kullanan kişilerin sayısını da hesaba katmalısınız. Kural şudur: Daha fazla insan, daha sık temizlemeniz gerekir.

Kirli bölümler
Klozet, küçük odanın en kirli kısmı değil. Yani, sadece klozeti ovmamalısınız, bu çoğu insanın tuvaleti temizlerken yaptığı şeydir. Kapı tokmağı, ışık anahtarı, taharat musluğu ve sifon ortalama olarak üç kat daha fazla bakteri içeren bölümlerdir.
İşte hijyen bir tuvalet için yapılması gereken temizleme adımları:

Boş tuvalet kağıdı gibi orada olmaması gereken tüm eşyaları atın. Çöp tenekelerini de boşaltın. Ev yapımı tuvalet temizleme spreyi
Klozet ve kenarlarının altına lastik eldivenler ve sprey tuvalet temizleyicisi sürün. Klozetin içini düzgün bir şekilde ovalamak için tuvalet fırçasını kullanın ve ardından fırçayı klozetin içine 10 dakika yerleştirin. Bu şekilde, fırça da temizlenmiş olacaktır.

Bu arada, klozetin dışını, koltuğu ve su tankını, suyla ve çok amaçlı bir temizleyiciyle yapılan sabunlu suyla temizleyebilirsiniz. Tuvaletin içini tuvalet fırçasıyla yıkayın ve ardından yerine yerleştirin.

Yeni sabunlu su hazırlayın ve tuvaleti çevreleyen duvarları da temizlemek için bulaşık bezi kullanın. Yıkama sırasında su sıçraması nedeniyle birçok bakteri duvarda kalabilir.

Sıradaki lavabonun temizliği: Bunun için sabunlu su ve yeni bir bulaşık bezi kullanın.

Şimdi kapı tokmağını, lamba düğmesini ve sifonu temizleyin. Sabunlu su ve bez bu temizleme için yeterli olacaktır. Ardından kurumaya bırakın.  Tuvaleti dezenfekte etmek için tablet yapımı


Paylaş.

About Author

Comments are closed.