Uzun Kablolar Nasıl Ortadan Kaldırılır?

0

Gelişen teknoloji ve modernleşme ile birlikte her geçen gün evlerimizde sayıları git gide artan teknolojik aletler beraberinde büyüklü küçüklü pek çok kablo desteğini de getirir. Küçük kablolar evler için büyük bir problem teşkil etmese bile iş daha uzun boyutlardaki kablolara geldiği zaman çoğu zaman çığırından çıkmakta ve darmadağınık bir görüntüye neden olmaktadır. Bu nedenle uzun kabloları ortadan kaldırabilmek amacıyla uygulanabilecek bazı tekniklere başvurulabilir.

Uzun Kablolar Nasıl Ortadan Kaldırılabilir?

Uzun kabloları ve bu kabloların meydana getirdiği karmaşayı ortadan kaldırabilmek için günümüzde piyasaya sunulmuş olan kablo düzenleyici çeşitli ürünlerden faydalanabilmek mümkündür. Kablo düzenleyiciler sayesinde uzun kabloların daha düzgün şekle getirilmelerine fırsat verilebilir. Günümüzde kablo düzenleyicileri çeşitli şekillerde üretilmektedir.

Kablo Kanalları ile Uzun Kabloları Ortadan Kaldırma

Kablo kanalları genellikle farklı büyüklük ve genişlikleri ile uzun elektrik kablolarının saklanabilmesi amacıyla tercih edilir. Uydu kabloları için de kullanılabilen bu düzenleyiciler ile evin içerisinde farklı kısımlarda bulunan kablolar duvarların dip kısımlarından düzenli bir şekilde geçirilerek toplu halde durmalarına imkân verilir. PVC malzemeleri ile üretilen kablo kanallarının alt kısımları çift taraflı yapıştırıcılardan üretilmiştir ve böylelikle hem duvara hem de zemine yapıştırılarak kullanılabilir. Pek çok kabloyu aynı anda içine alabilen bu malzemelerin duvara vida ya da bir dübel yardımı ile sabitlenmesi güvenlik açısından önemlidir. Kablolar içerisinden geçirildikten sonra ise tırnakları kapatılarak oldukça kullanışlı bir şekilde uzun yıllar boyunca kabloların muhafazası sağlanabilir.

Spiral Kablo Düzenleyiciler ile Uzun Kabloları Ortadan Kaldırma

Spiral kablo düzenleyicileri ise bilgisayar ve televizyon gibi cihazların arka kısımlarındaki uzun kabloları bir araya toplama konusunda oldukça faydalıdır. Bu tür düzenleyicilerin kullanıldığı kablolarda görüntü kirliliğini önlemek mümkün olur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.