Vinil Zeminleri Temizleme Tüyoları

0

Vinil yani PVC yer kaplamaları, dayanıklı ve ucuz bir seçenektir. Eğer evinizde vinil döşemeler kullanıyorsanız, nasıl temizleneceğini ve çiziklerden nasıl korunması gerektiğini öğrenin.

Vinil zemin kaplamaları, diğer ürünlere göre daha ucuz olması nedeniyle oldukça fazla tercih edilen bir zemin kaplama ürünüdür. Suya dayanıklı olmaları nedeniyle mutfak ve banyoda da kullanılabilen vinil kaplamalar, ses ve ısı yalıtma da sağlar.

Evinizde vinil zemin kaplamaları kullanıyor ya da kullanmak istiyorsanız, onları nasıl temizlemeniz ve korumanız gerektiğini aşağıda görebilirsiniz.

Paspas
Elektrik süpürgeleri, vinil kaplamaları yerinden oynatabilir o nedenle paspasla temizlemeniz en iyi seçenektir.

Sık süpürme
Vinil bir zemini temiz tutmanın püf noktası sık sık temizlemektir. Genel temizliği beklemeden özellikle mutfakta sık sık silerek zemini temiz tutun.

Saç spreyi
Vinil döşemenizde saç spreyi birikintisi varsa, sadece saç şampuanı ile silerek temizleyin. Şampuanı ılık su ile karıştırın ve zemini paspaslamak için kullanın.

Doğru temizleyiciyi kullanın
Vinil zeminleri temizlemek için özel olarak hazırlanmış temizleyiciler kullanın. Temiz, soğuk su ile durulayın.

Vinili çok ıslamayın
Vinil zemini temizlemek için paspas kullanırken, zemini çok fazla ıslatmamaya çalışın. Su birikintileri vinilin yapışmasını sağlayan yapışkanları etkileyebilir.

Tüm sabun kaldırmak için iyice durulayın
Zemini temizlemek için kullandığınız sabunlar zeminde kir toplayan bir iz bırakabilir. Zemini temizledikten sonra temiz su ile durulayın.

Mobilyalarınızın ayaklarına koruyu koyun
Ağır mobilyaların ayakları, vinil zeminde derin izler bırakabilir. O nedenle, mobilyalarınızın ayaklarına iz yapmayı önleyecek koruyucular kullanın.

Çizikleri önleyin
Mobilyalarınızın yerlerini değiştirirken vinil zeminlerde çizilmelere neden olabilir. Mobilyaların yerlerini sürükleyerek değiştirmek isterseniz, altına bir kontrplak parçası yerleştirin ve mobilyaları kontrplak ile itin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.