Yatağı Mikroplardan Arındırmanın Doğal ve Pratik Yolu

0

Bahar temizliği yaparken yatakları atlamamak lazım. Daha iyi bir uyku için yatakları mite, toz ve mikroplardan arındırmak, fresh olmasını sağlamak şart. Yatakları doğal ve pratik şekilde temizlemek için kimyasal maddelere ve pahalı karışımlara hiç gerek yok, ihtiyacınız olan şey; Karbonat!

Karbonat yatağın içinde biriken bakteri, mite ve tozların giderilmesini sağlar. Hem en doğal hem de en ucuz yöntemdir. Karbonatın kilosu yaklaşık 4 TL.

Yatağınızı temizlerken ihtiyacınız olanlar; 300 – 500 gr karbonat, 10 – 20 damla lavanta esansı ve elektrik süpürgesi

  • Öncelikle kullanacağınız kadar karbonatı bir torbaya doldurun ve içine 20 damla lavanta esansı damlatın. Torbayı güzelce çalkalayarak lavanta esansının tüm tozda dağılmasını sağlayın.
  • Sonra bu toz karışımızı dengeli şekilde yatağın üzerine serpiştirin. Elinizle ovarak yayın, yatağa masaj yapın. Bu yatağın derinlemesine temizlenmesini sağlayacak.

1  22

  • 1 – 2 saat bekleyin ve yatağın üzerindeki tozu elektrik süpürgesiyle süpürün.

Yatağa serptiğiniz karbonat yatağın içine yerleşmiş toz, kir ve mikropların yüzeye çıkmasını sağlıyor. Elektrik süpürgesiyle de süpürünce de karbonat ile birlikte tozları, kirleri, bakterileri, miteları süpürmüş oluyorsunuz.

Artık daha güzel bir uykuya hazırsınız!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.