Yatağınız Her Zaman Taze ve Güzel Koksun

0

Nevresim takımlarını ilk kullandığınız gün mis gibi kokar. Yatağınızda yatmaktan keyif alırsınız. Ama ertesi gün o güzel kokudan eser kalmaz. Sanki kirlenmiş gibi tüm güzel kokusunu kaybeder. Yatağınızın kokusunu tazelemeye ne dersiniz? Böylece her gün ilk günkü gibi taze ve temiz bir kokuya sahip olur. İşte bunun için yapmanız gerekenler. Yatak böceklerinin işaretlerini biliyor musunuz?

İhtiyacınız olacak malzemeler:

50 gram votka veya alkol

1 yemek kaşığı sirke

10-15 damla uçucu yağ

Su

Huni

Küçük sprey şişesi Yataklar hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

Yapılışı:

Yatağınızın her zaman güzel kokması için yapacağınız sprey için gerekli malzemeleri toplayın. Bu uygulama için her türlü vokta kullanabilirsiniz. Hatta aromalı vokta bile olabilir. Vokta hızlı buharlaşır ve kuruma sırasında istenmeyen kokuları uzaklaştırır.

Bir huni yardımıyla voktayı sprey şişesinin içine doldurun. Ardından antibakteriyel özelliği bulunan sirkeyi şişeye ekleyin. En sevdiğiniz uçucu yağdan 10-15 damla ilave edin. Yataktaki koku ve lekeler nasıl çıkarılır?

İşte yatağınızı güzel ve temiz kokutacak karışımınız hazır. Yeni yıkanmış nevresimlerinizi yatağa sererken bu karışımdan üzerine sıkın. Hatta yatağınızın üzerine de sıkabilirsiniz. Biraz kuruması için açıkta bırakın. Kullandığınız uçucu yağ kokusu tüm yatağınızı saracaktır.

Her nevresim değişiminden sonra aynı uygulamayı yapın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.