Yatak Odanıza Detoks Yapmak İster Misiniz?

0

Rahat ve sağlıklı bir uyku yatak odanınıza da detoks yapmanız gerekir. Allerjenler ve toz akarları uykuya dalmayı, iyi uyumayı ve sabah kalkmayı zorlaştırabilir. Ftalat, yangın geciktirici maddeler, VOC ve BPA gibi kimyasallar hormonları bozabilir ve diğer önemli sağlık sorunlarına yol açabilir. huzursuz, rahatsızsanız veya cilt problemleriniz devam ediyorsa, eksiksiz bir yatak odası detoksuna yönelik rehberimize bakın.

1. Yatağınıza Detoks
Çarşaflarınızı yıkamak konusunda gayretli olsanız bile, battaniyeleri ve yorganları unutuyor olabilirsiniz. Yatak örtünüz dahil tüm yatak ekipmanlarını ayda bir kez yıkayın. Toz akarlarını öldürmek için sıcak suyla yıkayın. Daha da iyisi, pestisitler veya formaldehit ile işlem görmemiş yeni bir % 100 organik pamuklu çarşaf seti satın alın. Evinizde yatak böcekleri olduğunun işaretleri

2. Yatak nasıl temizlenir?
Karbonat tozu ve esansiyel yağların basit bir kombinasyonu, yatağınızın içindeki kokuları giderir, nemi alır ve toz akarlarını öldürür. Bu çalışma, okaliptüs, nane, lavanta gibi esansiyel yağlar toz akarlarını güvenli ve etkili bir şekilde uzaklaştırır.

Kullanmak için, 1/2 bardak karbonat tozu ile 12 damla uçucu yağı birleştirin. Krışımı yatağın üzerine serpin ve en az bir saat kalmasına izin verin ne kadar uzun olursa o kadar iyi! Ardından karbonatı süpürün ve yatak örtüsünü değiştirin.

3. Yastık Detoksu
Yastığınızın en son ne zaman yıkadığını hatırlamıyor musun? Ölü cilt hücreleri, toz akarları ve her türlü alerjen yastıkta toplanır. Yılda iki kez yastık yıkanması öneriliyor. Yastıkların çoğu makinede yıkanabilir. Düşük sıcaklıkta kurutun ve istenirse birkaç damla lavanta sürün. Yastıklardaki sarı lekeler nasıl çıkarılır?

HAVA DETOKSU
4. Camları açın ve hava girmesini sağlayın
Çevrenizdeki hava kötü ise camı açmak istemeyeceksiniz. Yapılan araştırmalar, iç mekan hava kirliliğinin dışarıdan 2 ila 5 kat – ve bazen de 100 kattan daha yüksek olduğunu gösteriyor.

5. Hava filtresi alın
HEPA filtreleri toz, polen, evcil hayvan tüylerini temizlemede harika bir iş çıkarır. İç mekanlarda hava temizlemenin 3 yolu

6. Hava temizleyen bitkiler büyütün
NASA’nın onayladığı yatak odası bitkileri var. Yatak odası için bir pothos bitkisi, bir palmiye veya bir aloe bitkisi deneyin. İşte havayı temizleyen 10 favori bitki

ÇEVRE DETOKSU
7. Telefonları ve bilgisayarları çıkarın
Elektroniklerin yaydığı ışığın melatonin salınımını geciktirebileceği konusunda uzmanlar uyarıyor. Bu yüzden telefonları ve bilgisayarları başucu tutma alışkanlığınızı kaldırın.

8. Odanıza sprey ve mumlarla detoks
Kendi oda spreyinizi yapın. Çok kolay ve sağlıklı bir uyku için geliştirebilirsiniz. Kesinlikle doğal mumlar kullanın. Güzel bir uyku için yastık spreyi tarifi

9. Temizleyicilere dikkat
Yatak odanıza ne kadar az sayıda toksin eklerseniz filtrelemeniz o kadar az olur. Kaynağı güvenli, etkili temizleyicilerle ortadan kaldırarak başlayın. Camları ev yapımı cam temizleyici ile temizleyin, toksik olmayan ilaçlarla böcek ilacı kullanın ve halıları doğal temizleyicilerle temizleyin .


Paylaş.

About Author

Comments are closed.