Yataktaki Leke ve Koku Nasıl Çıkarılır?

0

Yatak temizlemek çok zordur. Yıllarca kullanılan ama yıkama imkanı olmayan yataklardaki, leke ve kokuları gidermek için etkili ev çözümleri mevcut.

Yataklar için yıkanabilir yatak koruyucu kullanmıyorsanız, leke olmasının ve koku sinmesinin önüne geçemezsiniz. Özellikle çocukların yatakları çok çabuk kirlenebilir. Eğer yatağınız lekelendiyse ve hoş olmayan bir kokuya sahipse, basit temizleme ürünlerini kendiniz hazırlayabilirsiniz. Yatak koruyucunuzu temizlemek için 7 basit adım

Yatak temizlemek için hazırlayacağınız temizlik ürünü için muhtemelen evinizde bulunan birkaç malzemeye ihtiyacınız vardır.

Malzemeler

  • 250 ml % 3 hidrojen peroksit (eczanelerden satın alabilirsiniz)
  • Bir damla sıvı sabun veya çamaşır deterjanı
  • 3 yemek kaşığı karbonat

Bu karışım, hazırlandıktan hemen sonra daha etkilidir, bu nedenle bekletmeden kullanmanız daha iyi olur. Alerji olmamak için yatak odasını nasıl temizlemelisiniz?

Nasıl yapacaksınız?

Hidrojen peroksiti karbonat ile karıştırın. Ardından 1 – 2 damla sıvı sabun veya deterjan ekleyin. Tekrar karıştırın ve karışımı boş sprey şişesine boşaltın.

Bu nasıl kullanacaksınız?

Kullanmadan önce karışımı koyduğunuz şişeyi sallayın. Yataktaki kirli alanlara karışımdan püskürtün. Lekeye etki etmesi için bir süre kurumasını bekleyin. Daha hızlı kurutmak için saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Yatak başlıkları nasıl temizlenir?

Karışım lekenin üzerinde kuruduğunda, kuru bir fırça ya da elektrik süpürgesi ile karışımı yataktan çekin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.