Yataktan İdrar Lekelerini Çıkarabilirsiniz

0

Siz ya da sevdikleriniz için doğru yatağı seçerek çok fazla zaman ve para harcadınız ve birisinin (ya da bir şeyin) yatağı ıslattığını fark ettiniz. Şimdi ne olacak? Seçebileceğiniz birkaç yöntem vardır. İşte bu yöntemleri…

Kuru Leke İçin
Etkilenen bölgeyi nemlendirin, ancak doyurmayın. Islaklık idrarı yayar. Sadece lekenin kokusunu ve gücünü inceltmek istiyorsunuz.

Bol miktarda boraks serpin. Boraks, idrar kokusunu etkisiz hale getirecek. Tüm alanı kapsadığınızdan emin olun. Boraks, elinizi tahriş edebilir bunun için eldiven kullanın. Halıdan evcil hayvan idrar lekesi nasıl çıkarılır?

Boraksı lekenin üzerine iyice yayın. Tamamen kurumasına izin verin. Bu mümkünse güneş ışığında veya rutubetten uzakta iyi havalandırılmış bir alanda olabilir. Bir vantilatör kullanabilir veya pencereleri ve kapıları açın.

İyice kuruduktan sonra boraksı silkeleyin ve elektrik süpürgesiyle çekin. İdrar lekesinin kalmadığını göreceksiniz.

Islak Leke İçin
Mümkün olduğu kadar idrarı çoğaltın. Bir sünger kullanın ve bölgeye birkaç kez silin.

Bölgeyi nemlendirin. Bu idrarı sulandıracak ve daha fazla leke çıkaracaktır; Koku göz ardı edilinceye kadar tekrarlayın. İdrarda bakterileri öldürmek için sürtünme alkolünü kullanabilirsiniz – sirke başka bir öneridir.

Tamamen kurumasına izin verin. Vantilatörü veya pencereleri açın. Geceleri altını ıslatan çocuklar için ev çözümleri

Bu arada siz de malzemeleri hazırlamaya başlayın.
1 bardak hidrojen peroksit,% 3
3 yemek kaşığı (45 g) karbonat
1 damla sıvı bulaşık deterjanı

Malzemelerinizi bir sprey şişesine karıştırın. Önce karbonatın sıvı içinde erimesinden sonra bulaşık deterjanını koyun. Karışımı çalkalayın ve idrar lekesinin bulunduğu alana püskürtün. Lekenin yavaş yavaş kaybolduğunu göreceksiniz. 5-10 dakika içinde leke yok olacaktır. Daha sonra yağı kurutun. Eğer yatağın üzerinde karbonatın tozu kalınsa kuruduktan sonra elektrik süpürgesiyle süpürebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.