Yazın İyi Görünmenizi Engelleyen 8 Problem ve Çözümü

0

Yaz sıcakları başlar başlamaz ter ve kötü koku başta olmak üzere birçok can sıkıcı problem de ortaya çıkmaya başlar. Yazın kendinize güveninizi zayıflatan ve iyi görünmenizi engelleyen 8 problemle nasıl başa çıkabileceğinizi öğrenmek ister misiniz?

Yaz mevsiminin iyi taraflarını saymakla bitiremeyiz. Ancak bu güneşli ve sıcak günlerin beraberinde getirdiği sorunların da hepimiz farkındayız. Kokan ayakkabılar, kıyafetlerdeki ter lekeleri, su toplayan ayaklar ve daha birçok şey! Aslında hepsinin bir çözümü var. Artık yaz aylarında kendinize daha çok güvenecek ve çok daha iyi hissedeceksiniz.

1. İz Yapan Çamaşırlar

Kışlık, kalın kıyafetlerin içinde nasıl çamaşır kullanacağımızı pek de dert etmeyiz. Ancak yazın çok daha ince kumaşlar tercih edildiği için haliyle nasıl çamaşır tercih etmemiz gerektiği de büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Eğer tanga veya g-string çamaşırlarla rahat edebiliyorsanız, tabii ki en kesim çözüm bunlar. Ancak yine de tek çare değil.

Piyasada “hayalet çamaşır” olarak da satılan dikişsiz çamaşırlar gerçekten mucize yaratabiliyor. Bunun yanı sıra boxer modelli çamaşırlar da tercih edebileceğiniz diğer bir seçenek. Ancak beyaz veya açık renkli bir kıyafetiniz varsa, çamaşır renginizi de mutlaka ona göre seçmenizde yarar var.

2. Sütyen Askıları

Straplez, ince askılı ya da sırt dekolteli kıyafetlerin içine nasıl sütyen giyilmesi gerektiği birçok kadının temel problemlerinden. Bunu bilen üreticiler de yaz aylarında kullanılmak üzere birçok farklı sütyen modeli üretiyor. Yapacağınız ufak bir araştırmayla tercih edebileceğiniz sütyen modellerini görünce şaşıracaksınız.

Sırt dekolteniz varsa yapışkanlı silikon sütyenleri deneyebilir ya da belden çapraz bağlanan sütyen askılarını kullanabilirsiniz. Ten rengi askısız sütyen ise her kadının mutlaka gardırobunda bulunması gereken en temel kurtarıcı! Piyasada yaz aylarındaki sütyen ihtiyacı için üretilmiş onlarca seçenek varken, şeffaf askıları artık unutabiliriz!

3. Göğüs Terlemesi

Göğüsler vücutta en çok terleyen bölgelerden biri. Haliyle yazın kıyafetlerin üzerinden bile belli olan bu ter, pek de hoş görünmüyor. Bunun önüne geçmek için mutlaka astarı pamuklu olan sütyenleri tercih edin ve yaz aylarında destekli sütyenlerden uzak durun. Tamamı naylon veya dantelden üretilmiş sütyenler terleme riskini arttıracaktır. Sütyenlerinizin içine ter emici sütyen pedlerinden de koyabilir, böylece olası pişik sorununu da ortadan kaldırabilirsiniz.

4. Vücudu Saran Streç Giysiler

Sıcak bir yaz gününde vücudu saran, dar kıyafetler giymek aklınıza en son gelecek şey olabilir. Ancak bu kıyafetlerin dikişsiz ve nefes alabilen kumaştan üretilenlerini bulursanız işiniz çok kolaylaşır. Hem diğer benzerleri gibi vücudunuzu havasız bırakmayacak, hem de dikişsiz olması nedeniyle pürüzsüz bir görünüme kavuşacaksınız.

5. Ayakkabı ve Ayak Kokusu

Hem kış hem de yaz aylarında baş belası olan bu sorundan kurtulmanın yolu aslında çok zor değil. Öncelikle bir ayakkabıyı 2 gün üst üste giymemek gerekiyor. Eğer kokmuş bir ayakkabınız varsa da, eski bir çorabınızın içine birkaç yemek kaşığı karbonat koyup, ayakkabınızın içinde 1 gün bekletebilirsiniz. Ayakkabılarınızın kokmaması içinse ayakkabınızı her giyişinizden önce ayaklarınızı sabunla yıkamanız ve tamamen kurutmanız gerekiyor.

6. Koltukaltı Lekeleri

En sevdiğiniz tişörtlerdeki o sarı lekeleri görmekten bıktıysanız bu lekelerin ter değil, deodorant lekesi olduğunu bilmeniz gerekiyor. Eğer çamaşır kurutma makinesi kullanıyorsanız, lekeli tişörtlerinizi makinede kurutmayın. Çünkü yüksek ısı, bu deodorant kalıntılarının tişörtün rengini değiştirmesine neden olacaktır. Aynı şekilde bu lekelerin üstüne ütü de basmamanız gerekiyor. Koltukaltı lekeli olan kıyafetlerinizi 1 gece boyunca leke çıkarıcı eklediğiniz sıcak suyun içinde bekleterek bu lekelerden kurtulabilirsiniz.

7. Su Toplayan Ayaklar

Bir ayakkabıyı ilk kez veya çıplak ayakla giyiyorsanız ayağınıza vuran yerlerinde genellikle su toplaması oluşur. Bunun önüne geçmek ve vurması muhtemel olan yerleri korumak için yapışkanlı jel koruyucuları kullanabilirsiniz.

8. Kokan Mayo ve Bikiniler

Mayo ve bikiniler kumaşlarının yapısı gereği bazen ter, tuz ve klor nedeniyle kötü bir koku üretebilir. Bu nedenle mayo ve bikinilerimizin bakımı önemlidir. Çamaşır makinesinde yıkamak kumaşlarının yapısına zarar vereceği için tercih edilen bir temizleme yöntemi olmasa da, mayo ve bikinilerinizi elinizde su ve sabunla yıkayabilir ve kuru bir ortamda sererek kurutabilirsiniz. Yine kumaşlarının dokusunu korumak için, sabunu direkt olarak bikinilerinizin üzerine değdirmeyin. Bunun yerine, sabunu elinizde köpürterek bu köpükle bikinilerinizi yıkamanız daha sağlıklı olacaktır.

Bu istenmeyen kokuyu önlemek için bikini veya mayolarınızı ıslak ve havasız bırakmamanız da önemlidir. Eğer kokmuş bir bikininiz varsa, bu kokuyu yok etmek için bir kaba su doldurarak içine bir fincan sirke ve 1 yemek kaşığı kadar tuz ekleyip, bikinilerinizi bu suyun içinde yaklaşık 30 dakika kadar beklettikten sonra gölgede kurutabilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.