Yıpranan Şarj Cihazınızı Kendiniz Tamir Edin

0

Cep telefonlarının şarj cihaz kabloları çok çabuk yıpranır ve kırılır. Kablo yıprandığı için yenisini almak yerine, mevcut kablonuzu kendiniz de onarabilirsiniz. Cep telefonu şarjı nasıl uzun dayanır?

Şarj cihaz kablolarının çabuk yıpranması cep telefonunun icadından bu yana süren bir mücadeledir.  Telefon şarj cihazları güç verdikleri cihazlardan çok daha önce yıpranırlar. Bunun nedeni, dizüstü bilgisayar şarj cihazlarından daha küçük olmaları ve kullanılırken daha fazla hareket etmeleridir. Telefonunuzda şarj sorunu yaşıyorsanız…

Eğer şarj cihazınızın kablosu yıprandıysa, yenisini almak için beklemenize gerek yok. Aşağıdaki adımları izleyerek yıpranan kabloyu tamir edebilirsiniz.

Şarj kablosunu tamir için ihtiyacınız olacak malzemeler

  • Yıpranmış telefon şarj cihazı
  • Bir tükenmez kalem
  • Pense
  • Isıyla daralan makaron
  • Çakmak

Şarj cihazını nasıl onaracaksınız?

Tükenmez kalemin içindeki yayı çıkararak işe başlayın. Ardından, yayın bir ucunu biraz dışarı uzatın böylece şarj kablosu etrafına dolanabilir. Bunun için bir pense kullanmanız gerekebilir. Şimdi, kabloyu tamamen şarj kablosuna değecek şekilde sarın. Neden tuvalete cep telefonu ile gitmemelisiniz?

sarj-cihazi-tamiri2

Uygun boyutta ısıyla daralan makaronu alın, telefon şarj cihazı ve yayın üzerinden kaydırın.

sarj-cihazi-tamiri3

Isıyla daralan makaronu, şarj cihazını ve yayı saracak şekilde daralması için çakmakla ısıtın. Elinizin yanmamasına özen göstererek makaronu iyice sabitleyin. Cep telefonunuz ıslanırsa en iyi çözüm nedir?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.