Yıpranmış Giysilere Yeniden Hayat Vermek İçin Nişasta Spreyi

0

Nişasta ile yapılan sprey gömleklerden ve pantolonlara, masa örtülerine ve perdelere kadar her şeyi tazeleyebilir. Ayrıca ütülemeyi daha hızlı ve kolay hale getirir. Sadece hızlı bir püskürtme ve birazcık ısı ile kıyafetleriniz tekrar yeni görünecek, daha uzun süre kırışmayacak. Bunun yanında giysilerinizi lekelenmekten korur, kumaşların ömrünü uzatır.

Sprey nişastayı yapmak için bir kaç farklı yöntemden birini uygulayabilirsiniz.  Giysilerin renginin solması nasıl önlenir?
Yöntem 1
1 çorba kaşığı mısır nişastasını 2 bardak suyla karıştırın (sert su varsa distile su kullanabilirsiniz) Bir bardağı sprey şişesine doldurun. sprey şişesinin içinde sallayın ve ütü yaparken giysilerinizin veya ütülemek istediğiniz her şeyin üzerine sıkın.

Yöntem 2
2 bardak musluk suyu ve 1 çorba kaşığı mısır nişastasını bir tencerede karıştırın (topak olmadığından emin olun). Karışımı 1 dakika kaynatın, ardından oda sıcaklığına soğutun. Bir bardak sprey şişesini doldurun .
Isıtılmış nişasta süspansiyon halinde kalır ve mükemmel iş çıkarır: sallama, tıkanma derdi yok.

Yöntem 3
Yukarıdaki iki yöntem açık renkler üzerinde iyi iş çıkarsa da koyu renkler için daha farklı bir uygulama yapılması gerekiyor. Bunun için votka kullanacağız.  Giysilerdeki statik elektrikten kurtulmanın yolları
Votkayı su ile seyreltin. (1/3 bardak votka ve 2/3 bardak su kullanın). 1 çorba kaşığı mısır nişastası ile birleştirin. Birleştirmek için sallayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.