Yüzüğünüz Parmağınıza Sıkıştıysa, Bu Yöntemleri Deneyin

0

Parmaklarınız şiştiyse ya da kilo aldıysanız, parmağınızda rahatlıkla dönen yüzüğünüzü çıkarmanız çok zor olabilir. Bazı basit yöntemlerle sıkışan yüzüğü parmağınızdan kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Yüzüğünüz parmağınızdan çıkmıyorsa çok fazla zorlamayın. Parmağın tahriş olmasına ya da daha fazla şişmesine neden olabilirsiniz. Sıkışan yüzüğü parmağınıza zarar vermeden kolayca çıkarmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

1- Yağlama

Parmakta sıkışan yüzüğü çıkarmanın en basit yöntemlerinden biri parmağı yağlamaktır. Zeytinyağı ve bebek yağı gibi ürünlerle parmağı kayganlaştırıp, yüzüğü çıkarabilirsiniz.

2- Sıvı bulaşık sabunu

Parmağınızı kayganlaştırmak için bulaşık sabunu da şe yarar. Parmağınıza biraz sıvı bulaşık sabunu sürün ve yüzüğü kayganlaşan parmaktan zorlamadan çıkarın.

3- Vücut losyonu

Elleriniz için yağ ya da bulaşık sabunu kullanmak istemiyorsanız, vücut losyonu da kullanabilirsiniz. Vücut losyonunu parmağınıza sürün ve zorlamadan yüzüğü parmağınızda döndürerek çıkarın.

4- Diş ipi veya ince ip

Diş ipi veya herhangi bir ince ip, sıkışmış bir halkayı çıkarmak için kullanılabilir.

Diş ipinin bir ucunu yüzüğün altına geçirin. Diş ipini yüzüğün altına kaydırmak için yer yoksa, parmağınızla yüzük arasında boşluk oluşturmaya yardımcı olması için bir kürdan kullanın. Sonra ipi parmağınıza iyice sarın. Kan dolaşımını etkilememek için çok sıkı sarmamaya özen gösterin.

Yüzüğün altına giren ucu tutun ve diş ipini aynı yönde çözmeye başlayın.

Yüzük, ipi çözdüğünüzde diş ipi üzerinde hareket edecek ve çıkacaktır.

5- Soğuk su

Soğuk su, elinizin sıcaklığını düşürür, parmağın şişliği iner ve yüzüğü çıkarmanızı kolaylaştırır.

Bir kabı buz eklediğiniz soğuk suyla doldurun. Parmaklarınız suya batırın ve birkaç dakika veya dayanabildiğiniz kadar bekleyin. Elinizi sudan çıkarın ve yüzüğü parmağınızdan zorlamadan çıkarın.

6- Elinizi yükseğe kaldırın

Parmağınız şiştiği için yüzük parmağınızdan çıkmıyorsa, ellerinizi yukarı kaldırmak parmaklarınıza kan akışını azaltmaya yardımcı olur ve şişkinliği azaltır.

Elinizi omuz seviyenizden yukarı kaldırın ve parmağınızdaki şişliğin gitmesi için 5 ila 10 dakika kadar bekleyin. Sonra elinizi indirin ve yüzüğü zorlamadan çıkarın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.