Zor Halı Lekelerini Çıkarmanın En İyi Yolu

0

Halı lekelerini çıkarmanın bu yöntemi hala bir cazibe işlevi görür. Bir profesyonel gibi halıdaki lekeleri çıkarmanın yöntemini size anlatacağız.

Zor Halı Lekeleri Nasıl Çıkarılır?
İhtiyacınız olacak malzemeler:
Amonyak
Sıcak su
Sprey şişesi
Temiz, renksiz bir havlu
Ütü
Halı Leke Sökücü Halıdaki geçmeyen lekeler için ne yapılabilir?

Yapılışı

Adım 1 – Hazırlık
Ön ısıtmanıza izin vermek için ütününüzü prize takarak başlayın. (Ütüyü daha sonra lekenin sonuna kadar uzanabileceğinden emin olmak için, lekeye olabildiğince yakın bir prize takın veya uzatma kablosunu alın.)

Sonra, sprey şişenizi bir parça amonyak ve bir parça sıcak su karışımı ile doldurun. Üstünü sprey şişesinin kapağını kapatın ve birleştirmek için sallayın.

Adım 2 – Sprey
Seyreltilmiş amonyak karışımını liberal olarak halı lekenize püskürtün, daha sonra temiz bir havludan birini üstüne koyun.

Adım 3 – Ütü
Ütünüzü havlunun üzerine yerleştirin, lekeli bölüm üzerinde ütüyü yavaşça hareket ettirin. Birkaç saniye sonra, havlunun bir kenarını kaldırın ve bir göz atın. Her şey yolunda giderse, lekenin halıdan çıkıp havluya yapıştığını görebilirsiniz. Halıdan ıslak ve kuru oje lekeleri nasıl çıkarılır?

Adım 4 – Tekrarlayın
Amonyak ve su karışımının daha fazla nemli kalmasını sağlamak için leke üzerine püskürtün, ardından temiz bir havlu kullanarak ütüleme işlemini tekrarlayın. Lekenin ağırlığına bağlı olarak birkaç havlu alabilir, ancak sonunda tüm leke halıdan çıkmalıdır!

Halı Lekeleri İçin Genel İpuçları
Bir dökülme olduğunda, lekenin boyutunu en aza indirmek için hızlı çalışmak istersiniz. Daha taze bir lekeyi çıkarmak, beklemiş lekeden daha kolay çıkar. Halıdaki yağ lekelerini çıkarma yöntemleri
Dökülen her şey katıysa (veya boyası gibi kalın bir sıvı ise) halıdaki fazlalığı temizlemek veya kazımak için bir kağıt havlu kullanın. Bu noktada bir silme hareketi kullanmayın, aksi halde lekeyi daha kötü hale getirme riskiyle karşılaşabilirsiniz. Dökülen malzemeyi olabildiğince kaldırdıktan sonra, yukarıda belirtilen leke çıkarma yöntemine gidin.
Bir içecek gibi ince bir sıvı döktüyseniz, üzerine birkaç mutfak havlusunu sıkıca bastırın. Leke artık doygun hale gelmediğinde, amonyak karışımını uygulayın ve lekeyi ütülemeye başlayın. Halılara derinlemesine temizlik nasıl yapılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.