Rahat Yatak Odası İçin Bütçe Dostu Öneriler

0

Yatak odası önemlidir. Hayatımızın büyük bölümü uyuyarak geçirdiğimize göre, yatak odasında da fazla zaman harcıyoruz. Böyle olunca da vaktimizin büyük bölümünü geçirdiğimiz yatak odası rahat, sıcak ve huzur verici olmalıdır. İşte size bütçenizi sarsmadan yatak odanızı rahat hale getirmenin yolları.

Karanlık tonlar deneyin

1

Açık renkler yatak odasını daha büyük göstermektedir. Koyu renkler ise daha dinlendiricidir. Bunun için yatak odanızda kontras renkler kullanın. Siyah duvarlar, açık renhk nevresim takımı gibi.

Aydınlatmayı ayarlayın

2

Yatak odasında sıcaklık çok önemlidir. Peluş bir halı veya şömine yatak odasında sıcaklık verir. Ama esas önemli olan aydınlatmadır. Yumuşak bir aydınlatma, yatak odasını daha rahat hale getirir.

Katman Kilimler

3

Yatak odasının yeri neyle kaplı olursa olsun, renkli kilimler ayrı bir sıcaklık ve rahatlık katar.

Battaniyeler Koyun

4

Rahat bir yatak odası oluştururken, çok sayıda battaniye kullanabilirsiniz.

Kişiselleştirin

5

Yatak odanızı basit dokunuşlarla kişiselleştirebilirsiniz. Örneğin eski bir valizden komidin yapabilirsiniz.

Cibinlik yapın

6

Yatak odanıza farklı bir hava vermek için yatağınızın yanlarına cibinlik yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olacak sadece uzun kumaşlardır.

Doğal ürünler seçin

7

Yatak odanızda ahşabın verdiği huzur eşsizdir. Ahşap bir komidin üzerine çicekler dolu bir vazo ve raflarında kitaplar huzuru arttıracaktır.

Duvar kağıtları

8

Yatak odasının duvarlarında huzur veren duvar kağıtları da kullanabilirsiniz. Duvar kağıtları ayrıca yatak odanıza derinlik de kazandırabilir.

Eski ve Yeniyi birleştirin

9

Yatak odanızda eski ve yeni stilleri birlikte kullanabilirsiniz. Örneğin annenizden kalma iske bir dikiş makinası komidin yapabilirsiniz.

Yüksek yatak başı kullanın

10

Herhangi bir peluş başlık bile yatağınızdaki keyfinizi arttıracaktır. Yüksek ve yumuşak dokulu başlıkları tercih edin.

Yastıkları unutmayın

11

Kabarık yastıklar ne kadar rahattır değil mi? Yatağınızın üzerine istediğiniz kadar yastık koyabilirsiniz. Bu yastıklar renkli kulaşlarla kapnırsa gerçekten hoş bir görüntü oluşur.

Bir Okuma Köşesi oluşturun

12

Yatak odanız eğer müsaitse o zaman bir okuma köşesi hoş bir fikir olabilir. Özellikle pencere kenarındaki koltuğa oturarak kitap okumanın keyfine doyum olmaz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.