Renkliler Nedeniyle Beyaz Giysiler Boyanırsa

0

Çamaşır yıkamak için acele ettiğinizde, beyazları ve renkli giysileri ayrı ayrı yıkamak yerine aynı döngüye koymak daha kolaydır. Ancak, asla yapmamanız gereken bir durum. Renkli giysiler genellikle yıkamada bir miktar boya akıtır ve bu renk beyazlarınızı boyayabilir. Bununla birlikte, giysiyi ısı uygulamadan önce tedavi ederseniz, orijinal beyaz rengini geri kazanma şansınız olur. Kar Gibi Beyaz Çamaşırlar İçin Aspirin

Yeni yıkadıysanız, lekeli giysiyi çamaşır makinesinden çıkarın. İşlem yapmadan önce kurutucuya koymayın, çünkü ısı lekeyi sabitleyebilir.

Giysiyi bir havluya yaslayın. Deterjanı doğrudan giysinin lekeli kısımlarına uygulayın. 20 dakika bekletin, sonra soğuk suyla durulayın. Beyaz Çamaşırlardaki Lekeleri Çıkarmak İçin 3 Yöntem

Bir kısım klorsuz ağartıcıyı iki kısım su ile birleştirin. Leke kalkana veya azalana kadar giysiyi sıvıya batırın.

Klorsuz ağartıcı işe yaramazsa, iki kısım su ve bir kısım klorlu ağartıcı karıştırın. Giysilerin rengini değiştirebilecek olan klorlu ağartıcının etkisinin, küçük bir miktar gizli bir dikişe dokunarak test edilir. Kumaş istenmeyen bir renge dönüşmezse, çamaşır suyu içinde 15 dakika bekletin.

Çamaşır suyu boyayı çıkarmazsa lekeli bölgelere ticari bir renk temizleyici uygulayın. Beyaz Çamaşırlar Nasıl Daha Beyaz Olur?

Lekeler çıkarıldığında, giysiyi iyice durulayın, çamaşır makinesine koyun ve her zamanki deterjanınızı ekleyin. Yumuşatıcı bölümüne bir bardak beyaz sirke ekleyin ve soğuk suyla yıkayın.

Giysiyi kurutucuda ancak lekenin hiçbir izi görünmediğinde kurutun. Çamaşırlarınızı Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler


Paylaş.

About Author

Comments are closed.