Rimelinizi Evde Kendiniz Yapmak İster misiniz?

0

Evde rimeli kendiniz yaparsanız, hem daha sağlıklı ürünler kullanmış olacaksınız, hem de çok fazla para ödemek zorunda kalmayacaksınız. Kuruyan Rimel Nasıl Yeniden Açılır?

Malzemeler

Siyah toz mineral 4 çay kaşığı

Bentonit kil 1 çay kaşığı – (rimelin sertleşmesini önlemek ve rengi daha koyu yapmak için)

Aloe Vera yarım çay kaşığı – (düzgünlük ve güzel bir doku oluşturmak için)

Lavanta esansiyel yağı 5 damla – (rimel hem daha iyi kokar hem de kirpiklerinizi uzatır)

Basit bir rimel kap (İsterseniz eski dudak parlatıcısı ya da dudak balsamı kutusunu kullanabilirsiniz Eski Rimel Fırçalarını Kullanmanın 8 Farklı Yolu

Adımlar:

Tüm malzemeyi ele alın ve karıştırın. Bunun için bir kase kullanın. Karışımı tamamen pürüzsüz hale gelinceye kadar karıştırın.  Sonra bir spatula yardımı ile karışımı damlalığa doldurun ve rimel kabının içine aktarın.

Rimelinizi artık kullanabilirsiniz. Rimelinizi silmek istediğinizde, ılık su veya zeytinyağı içine batırılmış pamuk kullanabilirsiniz.

İpucu:  Eğer rimelinizi kalınlaştırmak ve kirpiklerinizin uzunluğunu artırmak istiyorsanız, ararot tozu ilave edebilirsiniz Daha Hacimli Kirpikler İçin Nasıl Rimel Sürülmeli?

Ev yapımı Kil Maskara:

Ev yapımı kil rimelini yukarıda verilen rimel tarifi gibi hazırlamak oldukça kolaydır. Gözlerinizin çok daha güzel ve çekici görünmesini sağlar. Hemen deneyin!

Malzemeler:

Siyah kil 4 buçuk çay kaşığı

Kırmızı resif kil Yarım tatlı kaşığı

Guar sakızı bir tutam

Gliserin çay kaşığının dörtte biri

Su bir çay kaşığı Rimelini Daha Uzun Süreli Nasıl Yaparsınız?

Adımlar:

Küçük bir tabak içinde killeri biraraya getirin ve içine guar sakızını ekleyin. Gliserini de ilave ederek, hepsini karıştırın. İyice ezildikten sonra usuyu ilave edin. Elde ettiğiniz karışımı eski rimel kutusuna koyup kullanabilirsiniz. Mükemmel Rimel Sürmenin 7 Yolu


Paylaş.

About Author

Comments are closed.