Romatoid Artrit Ağrıları İçin Doğal Çözümler

0
  1. Bir anti-enflamatuar diyet uygulayın

 

Yüksek antioksidan gıdalar tüketilmesi gerekiyor. Uzmanlar, sağlıklı yeme alışkanlığının önemini vurguluyor. Bunun için bol miktarda taze sebze ve meyve, (vahşi yakalanmış balık ve fındık / tohum gibi) omega-3 doğal yüksek gıdalar içeren” kemik suyu , yüksek kükürtlü gıdalar ve sağlıklı yağlar zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı gibi yiyeceklen tüketilmelidir.

 

  1. Aktif olun

 

RA hareketleri sınırladığı için bu dönemde aktif olmak çok önemlidir. Özellikle sabah uyandığında eklemlerde tutulma ve ağrı çok şiddetli hissedilir. Romatoid artrit olan insanlar için faaliyetler veya egzersizler düşük ağırlıkta olmalıdır. Bisiklet, yürüyüş, su aerobik ve yoga idealdir. Germe hareketlerini ihmal etmemek gerekir.

 

  1. Stresi azaltmak ve yeterli uyku

 

Yeterli uyku almak ve duygusal stresin sınırlanması eklemlerin iyileşmesi için önemlidir. Yorgunluk ve stresli bir hayat inflamasyonu daha yoğunlaştırır ve kas ağrılarını arttırır. Bağışıklık düşebilir, komplikasyonlar ortaya çıkabilir.

 

  1. Ağrı kontrolu

 

Yapılan araştırmalar masaj tetavisi başta olmak üzere doğal ağrı azaltıcı yöntemler yararlı olmaktadır. Akupunktur, deri üzerinde kullanılan uçucu yağlar ve (buz paketleri ya da sıcak banyoları gibi) ısı / buz tedavileri tüm romatoid artrit belirtilerini yönetmenize yardımcı olur.

 

  1. Takviyeler alın

 

Artrit ağrısını azaltmaya yardımcı olan anti-inflamatuar takviyeleri şunlardır:

 

zerdeçal ve zencefil ekstresi

Boswellia / sığla

Omega-3 balık yağları

proteolitik enzimler

glukozamin

MSM


Paylaş.

About Author

Comments are closed.