Sabah Insanı Olmanın Yolları

0

Bazı insanlar sabah insanıdır, bazıları ise değildir. Sabah insanları güne erken başlar. Daha fazla güneşe maruz kalır, her zaman kahvaltı veya egzersiz için vakitleri olur. Siz de sabah insanı değilseniz ve ama olmak istiyorsanız o zaman yapmanız gerekenleri bu yazıda size aktaracağız.

Önce uyku: Gece geç saatlere kadar internette sörf yapıyorsanız ertesi sabah uyanmak hiç de kolay olmayacaktır. Sabahları erken uyanmak sizin için zor ise o zaman çalar saatinizi her gün 10 dakika daha erkene kurun. Böylece vücudunuzu şok etmeden daha erken kalkmaya alıştırabilirsiniz.

Sağlıklı bir kahvaltı yapın: Sağlıklı ve doyurucu kahvaltı ile sabah kendinizi daha enerjik hissedebilirsiniz. Gün boyunca daha az yorgun ve sabahları daha neşeli olacaksınız. Sabahları sadece bir kahve ile geçiştiriyorsanız o zaman enerjinizi sağlamanız mümkün olmaz.

Ter atın: Sabahları biraz egzersiz yaparak ter atmanız gün boyunca sizi daha zinde tutacaktır.

Aynı saatte uyuyun: Hafta içinde her zaman aynı saatlerde uyumayı alışkanlık haline getirin. Hafta sonraları uyku değişikliği yapabilirsiniz. Hafta içinde hep aynı saatte uyanmak vücudunuzu zinde yapacaktır. Ayrıca bir saat erken kalkmanın size sağladığı faydaları da unutmayın.

Yatmadan önce dinlenin: Yatmadan önce bilgisayar veya TV izlemeyin. Gözlerinize giren parlak ışık, beyninizin uyumasına izin vermeyecektir. Yatmadan önce etrafınızda çok parlak ışık olmadığından emin olun. Yatmadan önce uyarıcı değil, sakinleştirici aktiviteleri tercih edin. Örneğin ılık suyla duş yapmak gibi. Müzik dinlemek de yatıştırıcı olabilir.

Kendinizi ödüllendirin: Sabahları erken kalkığınız günler kendinizi ödüllendirin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.