Sabahları Daha Bakımlı Görünmek İçin Püf Noktaları

2

Bakımını hiç ihmal etmeyen kadınlar bile, sabah saatlerinde, saçını, makyajını düzenleyerek evden çıkmak için vakit bulamaz. Özellikle gece geç saatlerde yatan uykusunu alamayan kadınlar, sabah uzunca bir süre kendine gelemeyecektir. Güzel kalmak,  göz çevresi bakımının düzenli yapılmasına, kırışıklıklar için önlem alınmasına bağlıdır. Uykusuzluk, gözlerde mor halkaların oluşmasına yol açar. Uyku düzeni bozulmamalı, günlük 8 saat, uyku için ayrılmalıdır. Sağlıklı bir kahvaltı, tüm günü enerjik ve güzel geçirmenin ilk şartıdır. Bunun dışında, bakımlı görünmek için yataktan çıkılan andan itibaren, her gün düzenli yapılan bir takım uygulamalar vardır.

Aç Karnına Bir Bardak Su  

Henüz kahvaltı yapmadan bir bardak ılık su içerek, vücuttaki gereksiz toksinler atılmalıdır. Sabah içilen su metabolizmayı hızlandıracak ve kilo kontrolü sağlayacaktır.

Kısa Bir Duş

Her gün işe gitmeden yapılan kısa bir duş, vücudunuzu canlandırıp, sizi bir anda kendinize getirecektir. Özellikle yaz aylarında, uyku esnasında terleme problemi oluşacaktır. Alınan duş ter kokularının önüne geçer, vücudu rahatlatır.

Makyaj Mutlaka Yapılmalıdır

Sabah saatlerinde uzun ve ağır makyajlar tercih edilmez. Yüzdeki sivilce lekelerini kapatan hafif yapıdaki bir fondöten ve pembe gibi açık renk ruj veya parlatıcı yeterli olacaktır. Yüz ifadesini bir anda değiştiren kirpik kıvırıcı ve göz kalemi kullanılmalı ve bakışlar ortaya çıkartılmalıdır.

Parfüm İhmal Edilemez

Her parfüm her tenle uyum sağlamaz. Teninize yakışan markada; yaz aylarında hafif, kış aylarında biraz yoğun bir parfüm ihmal edilmeden kullanılmalıdır.


Paylaş.

About Author

2 Comments

  1. 26 Jan ’13Normally I do not learn post on blogs, nonetheless I would like to say that this write-up very prsuesred me to take a look at and do so! Your writing style has been surprised me. Thank you, quite fantastic post.