Sabahları Uyandığınızda Yapmamanız Gereken 8 Şey

0

Sabahları kalkmak herkes için zordur. Her sabah çilin sesiyle uyandıktan sonra büyük bir hızla günlük rutinlerinizi yapmaya başlarsınız. Bu yazımızda sabahları yapmamanız gereken 8 noktaya dikkat çekeceğiz. Böylece gününüz çok daha iyi geçecektir.

1. Sosyal medyayı kontrol etmemek
Akıl sağlığınız için kötü olmasının yanı sıra, uyandıktan hemen sonra sosyal medyayı kontrol ederek beyninizi uyandırmak odağınızı kabyetmenize neden olur. Sabahları sağlıklı uyanmanın 4 ipucu

2. Kahvaltı Yapmamak
İster yumurta, mısır gevreği.. Sabah kahvaltısını atmamanız gerekiyor. Sabahları stratejik bir kahvaltı planına uymak, günün geri kalanında programınızı daha iyi tahmin etmenize ve işe giderken raydan çıkmamanızı sağlar.

3. Geceden hazırlanmamak
Bir kıyafet seçmek ya da bir öğle yemeğinizi paketlemek gibi işleri akşamdan halledebilirsiniz. Böylece sabahları size zaman kalır.

4. Alarmı ertelememek
Alarmınıza erteleme düğmesine basmanın günün geri kalanında kendinizi huzursuz hissetmenize neden olacaktır. Ayrıca alarmla uyanıp yeniden uyumak sağlığınız için zararlıdır. Bu nedenle, sabahları birkaç kez alarmı ertelemek yerine geceleri yarım saat erken yatmayı deneyin.

5. Tutarsız zamanlarda uyumamak
Gece uykuları konusunda düzenli ve tutarlı olun. Her gece sağlam bir yedi ila dokuz saat uyku almanız gerekir.

6. E-postalarınızı kontrol etmemek
Yataktan çıkmak zor olabilir, peki işe gitmeden önce neden e-postalarınızı kontrol etmenin stresini yaşayorsunuz? Uzmanlar, e-postalarını sabah saatlerinde kontrol eden kişilerin günün geri kalanında stresli olduğunu belirtiyor. Bu nedenle, e-postanızı gerçekten ofise adım atmadan önce kontrol edin.

7. Hemen kahve içmemek
Beğenin ya da beğenmeyin, araştırmalar, sabahları ilk olarak bir fincan kahve içmenin size herhangi bir iyilik yapmadığını gösteriyor. Kafeine karşı toleransınızı arttırmanın yanı sıra, araştırmalar sabah 10’dan önce kahve tüketmenin kortizol seviyelerinizi bozabileceğini gösterir. Bu da daha stresli hissetmenizi sağlar.

8. Hemen yatağınızı toplamayın
Düzensiz insanlar sevinebilir. Yatağınızı, uyandıktan hemen sonra toplamak sanıldığı kadar iyi bir hareket değil. Bir grup bilim adamı yatağın dağınık kalmasının nemli yatakta bulunabilecek toz akarlarının ölmesine yardımcı olduğunu belirtiyor.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.