Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

0

Saçlarınızı boyattığınızda her zaman istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Saçlarınızın dip boyası geldiyse ve ana rengine dönmek istiyorsanız, saç akıtma yöntemleri sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Saç boyanızdan memnun kalmadıysanız kısa sürede saç boyası akıtma işlemlerini denemelisiniz. Uzun süre saçta kalan saç boyalarını akıtmak daha zor olacaktır. Eğer saç renginiz açık ve boyadığınız renk koyu ise akıtma işlemi daha kolay ve başarılı olacaktır. Fakat saçlarda açma işlemi uygulatmış iseniz, bu yöntemler işe yaramayacaktır. Doğal rengine dönmek veya yanlış saç renginden kurtulmak isterken daha kötü sonuçlara yol açabilirsiniz. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır.

Evde Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Saçınızı yıkarken sıcak su kullanın. Sıcak su, saçtaki boyayı daha hızlı akıtacaktır.  Bu işlemi uygulamak istiyorsanız bir ay kadar bir sürenizi alabilir. Marketlerde evinizde kolaylıkla kullanabileceğiniz, boya akıtma şampuanları kullanabilirsiniz. Bu tür şampuanlar saçınızda açma işlemi uygulanmadıysa iyi sonuç vermektedir. İstediğiniz renge ulaşmak için iki üç tekrar yapmanız gerekebilir. Eğer boya akıtıcı şampuan bulamıyorsanız bu işlemi kuaförde yaptırabilirsiniz. Daha uygun bir yöntem istiyorsanız kepeğe karşı etkili şampuanlar saç boyasını hızlı akıtma etkisine sahiptir. Şampuan yerine saçınızı yıkarken beyaz sabun kullanmakta boyayı hızlı akıtmaktadır. Fakat beyaz sabun saçın sertleşmesine yol açmaktadır. Sabun kullandıktan sonra saç kremi kullanmayı unutmayın.

Saç Boyası Akıtan Maskeler

Evinizde saçlarınıza bakım yapmak için bakım maskeleri uygulayabilirsiniz. Bu maskeler saçınızın parlaklığını ve sağlıklı görünümünü korumak için kullanılmaktadır. Marketlerde hazır bulunan maskelerin yanı sıra yağlar ile bakımda saç bakımında önemli bir yere sahiptir. Saç bakım yağları genellikle saçta boya varsa rengi korumak için tercih edilmektedir. Fakat saç renginden memnun değilseniz bu bakım maskeleri ile saçtaki boyayı akıtabilirsiniz. Bir kaşık bal ile bir kaşık bebe yağını karıştırın. Miktarı saçınızın çokluğuna göre artırabilirsiniz. Tüm saçınıza uyguladıktan sonra bir süre bekleyin, durulayıp kurutun. İstediğiniz tona ulaşmak için haftada iki üç kere uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı ve Kepek Şampuanı İle Saç Boyası Akıtma

Zeytinyağı, saç bakımında sıklıkla kullanılmaktadır. Saçınızı sıcak su ile iyice yıkayın. Benmari usulü, saç oranınıza göre zeytinyağını ısıtın. Yarım saat zeytinyağını yıkadığınız saçınızda beklettikten sonra kepek şampuanı ile yıkayın. Kepek şampuanı yerine bebe şampuanı da tercih edebilirsiniz. Bu işlemi saçınızı boyattıktan ne kadar kısa süre sonra yaptırırsanız o kadar iyi sonuç alırsınız.

Limon İle Saç Boyası Akıtma

Eğer saç boyası beklediğinizden daha koyu olduysa bu maskeyi deneyebilirsiniz. Limon kabuklarını rendeleyip iki su bardağı suyun içerisinde kaynatın. Saçınızı bu kürle ıslatıp bone veya havlu yardımı ile sarın. Bekletebildiğiniz kadar bekletin, saçınızı sarmadan güneş ışığında bekletmek daha hızlı sonuç sağlar. Bu nedenle güneşlenirken veya uyurken yapabilirsiniz. İstediğiniz saç rengine ulaşmak için iki hafta bir tekrarlayabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.