Saç Dökülmesine Karşı Bıttım Otu Sabunu

0

Saç dökülmesi, günümüzde bayanların ve bayların önemli sorunlarından birisi haline gelmiştir. Yiyeceklerin her gün biraz daha doğallıktan uzaklaşması, yaşanan stresli süreçler, yaşın ilerlemesi derken eğer genetiğiniz de biraz yatkın ise saç dökülmesi problemi yaşamanız an meselesi denilebilir. Teknoloji ilerledikçe saç dökülmesine karşı modern tıp birçok kimyasal ilaç ve saç ekimi benzeri operasyonlar geliştirse dahi, yaşanan sıkıntının çözümünü bir operasyona veya ilaç takviyesine başvurmadan önce doğada aramak daha doğru bir adım olacaktır denilebilir. Son günlerde oldukça popülerleşen alternatiflerden biride bıtttım otu sabunudur.

Bıttım Sabunu Nedir?

Bıttım sabunu anavatanı Siirt ve Mardin olarak bilinen bıttım ağacının meyvesi olan menengiç isimli bitkinin yağından elde edilmektedir. Bıtttım otu sabunu diğer doğal içerikli sabunlardan ayıran da bu yağın mucizevî özellikleridir. Bıttım meyvesi esasen lezzetli bir kuruyemiştir ancak bıttım otunun sabuna çevrilmesi yöre halkı açsısından da daha çok kazanç sağlayan bir seçenek olduğundan daha çok tercih edilmektedir. Bıttım otunun faydaları sadece saç dökülmesi üzerine olan etkisinden ibaret değildir. Buna ek olarak bıttım otu sabunu, cilt sorunu tedavilerinde, egzama hastalarında ve sivilce problemi yaşayan kişilerde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir denilebilir.

Bıttım Sabununun Saç Dökülmesi Üzerine Faydaları Nelerdir?

Bıttım sabunu antiseptik özellik taşıdığından saç derisi üzerindeki patojen ve hastalık yapıcı mikroplarla savaşır ve onları yok eder. Düzenli kullanımda tüm deri sorunlarınızı ortadan kaldıracağından zaman içerisinde saç dökülmeniz tamamı ile durur. Bıttım otunun faydaları bununla da bitmemektedir. Bıttım otu aynı zamanda saç derisinde kepek oluşumunu engeller ve yapılan araştırmalarda saç beyazlaması üzerine etkileri olduğu da keşfedilmiştir. Bıttım otu düzenli kullanıldığı takdirde saç dökülmeleri tamamen durur ve yeni saç oluşumları gözlenmeye başlar. Yani bıttım otu kullanarak sadece saç dökülmesini durdurmazsınız aynı zamanda yeni saçlarınızın çıkmasını da sağlamış olursunuz.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabunu daha önceden ıslanmış olan saçlara iyice köpürtmek sureti il uygulanır. Daha tesirli bir sonuç almak istiyorsanız saç derinizi iyice köpürttükten sonra bıttım sabununu masaj ile yedirmeniz faydalı olacaktır. Bıttım otu kullandığınız süreçte yaralarınız bir iyileşme dönemine gireceğinden başlarda saç deriniz hassaslaşabilir. Bu nedenle bıttım otu sabunu kullanırken herhangi bir kimyasal saç ürünü kullanılmaması önemle tavsiye edilir. bıttım otu sabunun mutlaka aralıksız ve düzenli kullanılması gerekir. 2 günde 1 kez kullanmak sonuçları görmeye başlamak için yeterlidir.

Bıttım Otu Sabununun Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Bıttım otu sabunu %100 doğal içerikli bir sabun olduğundan günlük kullanıma uygundur ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu nedenle hasta ve hamilelerce dahi gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Ancak faydası bilimsel olarak kanıtlandığından doktor tavsiyesine başvurmakta da bir sakınca yoktur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.