Saç Kırılmasını Önleyecek Kurallar

0

Bildiğiniz gibi, saç kırıkları herkesin büyük problemi. Özellikle geçirdiğimiz sert kış aylarında cilt kurumalarından meydana gelen gözle görülür birsürü soyulma ve çatlakla karşı karşıya kalmaktayız. Saç kırıklarının sebeplerinden biri de, görünmeyen cilt tahrişleridir. Kafatasımızın üzerini kaplayan ve baş derisi olarak adlandırılan ksım, kurak yaz ve sert kış aylarında aşırı derecede kurur ve saç diplerinden başlayan kırılmalara neden olur. Sizlere, baş derinizin sağlıklı gelişmesi ve onarımı için kendim de uyguladığım birkaç öneride bulunmak istiyorum.

  • Öncelikle, bilmeniz gereken en önemli husus saçlarınızı “ılık” suyla yıkamanızdır. Sıcak su ile yıkandığında saç yapısı incelir ve derinizin kuruma esnasında soyulmaya başlar. Soğuk su ile yıkarsanız da hızlı bir yağlanma ile karşılaşırsınız. Bu nedenle en ideali ılık su tüketimidir.

  • Şampuan seçiminiz oldukça önemlidir. Ve on şişeden sonra yeni bir markaya geçmenizi öneririm. Çünkü saçınız on şişe sonunda artık kullanmakta olduğunuz şampuanı istemeyecektir. Duş esnasında, saç kırılmalarınızı önlemek için saç uçlarınıza nemlendirici olarak bakım kremi uygulayın. Saç diplerine krem değmemesine özen gösterin. Aksi durumda kepek oluşturur ve yağlandırır. Ben Elidor’un normal saçlar için olan güçlendirici ve parlaklık etkisi yaratan bu şampuanını ve beraberinde nemlendirici özelliğine gerçekten aşık olduğum bu bakım kremini kullanıyorum ve sizlere de öneriyorum.
  • Saçlarınızı taramak için kullandığınız tarağın geniş uçlu veya saçlarınız arasında yumuşak bir şekilde gezen bir tarak olmasına dikkat edin. Saçlarınızı aşağıdan başlayarak tarayın. Yukarı çıkıldıkça karışıklık giderilmiş olacaktır. Bu, saçlarınıza hassas uygulamalarda bulunmanıza yardımcı olur. Saçlarınızı kesinlikle kuru halde taramayın, nemli veya ıslak olması gerekmektedir.

Ben aşağıda gördüğünüz tipte bir tarak kullanıyorum. Elidor’un yaptığı kampanya ile almıştım. Oldukça yumuşak ve kolaylık sağlayan bir tarak. Sizlere de öneririm.

  • Saçlarınız kırılma sorununuzun yanında kuru ve yıpranmışsa, özel bir yağ veya onarım ürünü kullanın. Ben saçlarıma ayda bir birçok ünlünün sosyal medyada da reklamını yaptığı, Elseve’in bu yoğun onarıcı bakım kremini uyguluyorum. Ve gözle görülür bir hacim görüyorum. Tavsiye ederim.                                                                                                                                               ​

Unutmayın, dengeli beslenme programınız olmadığı sürece saçlarınız cansız görünecektir ve uzaması çok uzun sürecektir. Bu bakımlar, sağlıklı ve doğru beslenen bireylerde olumlu yanıtlar verecektir.

 Kolay gelsin..


Paylaş.

About Author

Comments are closed.