Saç Türünüze Göre En Mükemmel Maskeler

0

Saçlarınız farklı nedenlerden dolayı yıpranmış olabilir. Hazırlayacağınız saç maskeleri ile cansız ve yıpranmış saçlarınızı yeniden canlandırabilirsiniz. Ancak saçınız çok yıpranmış değilse, o zaman kullandığınız saç kreminin içine bir kaç damla hindistan cevizi yağı ekleyebilirsiniz. İşte saç tiplerine göre, canlandırma için yapabileceğiniz saç maskeleri:

İnce Saçlar: Saçlarınız kalın ya da kabarık değil diye, bir nemlendirici maskeye ihtiyacı yok diye düşünmeyin. Muz, yumurta ve yağlar ince saçlar üzerinde mucizeler yaratır. Yumurta saçınıza parlaklık ve hacim veren protein deposudur. Muz ince saç tellerini besleyen en iyi doğal ilaçlardan biridir. Yağlar ise saçınıza nem verecektir.

Kaşıntılı Deri: (Hindistan cevizi, jojoba ve zeytin gibi) yağlarla üretilecek maskeler saç derisinin kurumasını önler ve kepeklenme ile kaşıntının önüne geçer. Mayonez ve avokado da kafa derisine derin nemlendirici veren ürünlerdir.

Kırık bulunan Saçlar: Saçlarınızın ucunda kırıklar varsa, protein dolu maskeye ihtiyacınız olabilir. Aynı zamanda saçın büyümesini hızlandırır. Protein saçınıza güç verecektir. Proteince zengin olan doğal maddeler arasında yumurta ve mayonez yer almaktadır.

Kuru ve mat Saçlar: Saçınızın ekstra neme ihtiyacı varsa, canlandırmak için blender içinde aşağıdaki malzemeleri karıştırın. Bu kolay tarif saçınızın nemlenmesini sağlayacaktır.

1/2 avokado

1/4 su bardağı mayonez

1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

1 çorba kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı bal

2 bardak su

Tarifi uygulamaya başlamadan önce saçınızı ılık su ile ıslatın. Hazırladığınız karışımı saçınıza sürün ve bir tarakla tarayın. Saçınızın tamamına sürdükten sonra saçınızın daha iyi beslenmesi için 15-20 dakika saçınızı bir kurutucunun altında tutun. Daha sonra nemi kilitlemek için soğuk su uli saçınızı durulayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.