Saçınızdaki Beyazları Ev Yöntemleriyle Yok Edin

0

Saçlardaki beyazlar kadınlar için bir kabustur. İnsan yaşlandıkça melanositlerin aktivitesi yavaşlar. Melanin üretimi azalır ve saçlar beyazlamaya başlar. Sizin de saçlarınızda beyazlar görünmeye başladıysa kimyasal boyalara başvurmadan önce evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemleri sizleri anlatacağız.

  1. Tereyağı

Benmari usülü terayağı eritin ve erimiş tereyağ ile saçlarınızın diplerine masaj yapın. Bir saat sonra ılık su ile yıkayın. Tereyağ saçlarınızı yumuşatırken, saç tellerinin onarımını sağlar.

  1. Havuç

Havucun büyük sağlık faydaları vardır; bunlardan biri de, saçın beyazlamasını önler. Saçlarınızın erken beyazlamaması için düzenli olarak her gün bir bardak havuç suyu için.

  1. Lahanası

Bazen besinlerin eksikliği de saçların beyazlamasına neden olabilir. Lahana içindeki besinler saçların erken beyazlamasını önleyecektir. Bunun için düzenli olarak lahana ve yeşil yapraklı sebzeleri yiyin.

  1. Çemen

Bu beyaz saçların koyu renge döndürülmesi için kullanılan eski bir teknirtir. Saçlarınızın koyu rengini koruması için günlük olarak çemen tüketin. Alternatif olarak, kafa derisi üzerine çemen tohumu macunu uygulayın. 30 dakika sonra durulayın. Bu saçlarınızı siyah ve ipeksi yapacaktır.

  1. Soğan

Soğan suyu veya macunu saçlarınızın yavaş yavaş koyulaşması için çok faydalıdır. Yapmanız gereken tek şey banyo öncesinde saç derisine soğan suyu veya macun uygulayın. 30 dakika bekletin ve şampuanla saçlarınızı yıkayın.

  1. Susam

Susam tohumları gri hale gelmiş saçlar için son derece yararlıdır. Badem yağı ve susam ezmesini karıştırın ve saç derisinin üzerine masaj yapın. Badem yağı yerine havuç suyu da kullanılabilir.

  1. Siyah Çay

Bir fincan siyah çayın içine bir çorba kaşığı tuz ekleyin. İyice karıştırın ve saç derisine ve saçlarınıza masaj yapın. Bir saat tutun ve sonra yıkayın.

  1. Hindistan Cevizi Yağı

Limon suyu ile hindistan cevizi yağı karıştırın saç ve saç derisine bu karışım ile masaj yapın.

  1. Kına

Kına saça doğal renk sağlar. 1 çorba kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı çemen, 3 yemek kaşığı kahve, 2 yemek kaşığı fesleğen ve 3 yemek kaşığı nane suyu ile 2 yemek kaşığı kına tozunu karıştırılarak bir hamur yapın. Kafa derisi ve saç üzerine bu macun uygulayın. Yıkamadan önce 3 saat bekletin.

  1. Zencefil

Zencefili rendeleyin ve hamur yapmak için içine süt ilave edin. Saçınıza ve saç derisine sürün ve masaj yapın. 10 dakika sonra yıkayın. Haftada en az bir kez bu yöntemi tekrarlayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.